Rvačka strážníků s převáženým opilcem na záchytku. Musela mu být nasazena pouta

0
612
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 20. března před osmou ráno vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde mělo dojít v místním supermarketu ke krádeži zboží. Šetřením v prodejně vyšlo ale najevo, že mladý muž z Pardubicka podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku se žádného protiprávního jednání nedopustil.

Opuštěné jízdní kolo na cyklostezce v Píšťovech

Krátce po osmé ráno volal na linku 156 místní občan s tím, že na cyklostezce v Píšťovech zaregistroval nezajištěné jízdní kolo, které zde stálo opřené u stromu. Na místo tedy vyjeli strážníci, kteří následně obdrželi informaci od oznamovatele, že se k bicyklu mezitím dostavil jeho majitel, proto přítomnost hlídky nebyla zapotřebí.

Strážníci hledali V Hliníkách zaběhnutého psa

V 9.14 hodin byli strážníci přivoláni do ulice V Hliníkách, kde měl poblíž konkrétního domu volně pobíhat pes. Hlídka prověřila okolí domu a i celou okolní lokalitu, avšak pobíhající zvíře nikde nezaregistrovala.

Dvě parkovačky po udání na Žižkově náměstí

Po poledni upozornil strážníky místní občan na to, že na Žižkově náměstí parkují na vyhrazených parkovacích místech neoprávněně automobily bez patřičného označení. Hlídka zde na dvě tato vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Další stížnost lidí na doutnající oheň v Topoli

Ve 13.09 hodin vyjeli strážníci do místní části Topol, kde měly být páleny větve. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že k pálení došlo už předchozího dne, které strážníci řešili. Tentokrát podle přítomné ženy došlo k samovznícení ohniště z minulého dne, které se nečekaně opět rozhořelo. Oheň byl tedy neprodleně uhašen.

Kdo srazil autem mezi Slatiňany a Podhůrou psa?

V 17.10 hodin požádal telefonicky strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení ženy, která na silnici mezi Slatiňany a Podhůrou zaregistrovala ležícího zraněného psa, který se pravděpodobně střetl s projíždějícím automobilem. Hlídka zraněné zvíře naložila do služebního auta a následně kontaktovala veterinární lékaře, kteří podle čipu umístěného pod kůží psa zjistili majitele, kterému strážníci zvíře předali v místě jeho bydliště.

Agresivní bezdomovec nadýchal 2,60 promile alkoholu

Po 18. hodině volal na linku 156 občan s tím, že ve slatiňanské Třešňovce zaregistroval ležícího opilého muže. Hlídka v něm zjistila místního bezdomovce, který jevil známky požití alkoholu. Nebyl schopen samostatné chůze a se strážníky nekomunikoval. Hlídka tedy muže dopravila do Chrudimské nemocnice, kde mu byla provedenou orientační dechovou zkouškou naměřena hodnota 2,60 promile alkoholu. Službu konající lékař poté rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Při převozu služebním automobilem se muž začal chovat agresivně a opakovaně se pokusil strážníky fyzicky napadnout, proto byla hlídka nucena použít hmatů, chvatů a následně i služebních pout, než byl dotyčný dopraven do Pardubic a předán personálu stanice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here