Chrudim nechala po stížnostech lidí shodit přes dvě stě havraních hnízd

0
807
Foto: Pixabay.com

V Chrudimi skončil desetidenní shoz hnízd havrana polního, a to v obvyklých lokalitách v sídlištích U Stadionu, Víta Nejedlého, Na Rozhledně, dále ve Škroupově a Topolské ulici, na Školním náměstí, v parku u hotelu Central, na hřbitovech U Václava a U Kříže, či v zahradě Domu dětí a mládeže.

Mohla být shazována pouze prázdná hnízda

Shazována přitom mohla být pouze nově postavená hnízda, která jsou ještě prázdná. Průběžně byla také vedena evidence počtu shozených hnízd i míst, odkud byla shozena. „O shozy havraních hnízd žádáme každoročně. Tím hlavním důvodem jsou opakované stížnosti občanů na velký hluk v době hnízdění havranů a silné znečištění okolí hnízd trusem. Pro letošek máme povoleno shodit maximálně 250 hnízd,“ říká neuvolněný místostarosta Jan Čechlovský (ODS).

Na území Chrudimě je jedna z největších kolonií v ČR

Na území Chrudimě je jedna z největších hnízdních kolonií havrana polního v České republice. Část havraní populace hnízdí na vysokých stromech v parku Střelnice, která byla vyhlášena přírodní památkou Ptačí ostrovy. Havrani však postupně rozšiřují svá hnízdiště i mimo tuto lokalitu, a to například do sídlišť, kde jsou vhodné stromy. To s sebou přináší mnoho problémů a město řeší každoročně řadu stížností obyvatel. Shoz hnízd před zahnízděním je prakticky jediným způsobem, jak tlumit výskyt havranů v centru města a v sídlištích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here