Startuje pravidelná letecká linka z Pardubic do španělského Alicante

0
1878
Foto: Magistrát města Pardubice - tiskový odbor

V pondělí 26. března zahajuje provoz pravidelná letecká linka z Pardubic do španělského Alicante. S jejím zřízením tak na pardubickém letišti začíná platit nový letový řád. Od června do září mu budou dominovat lety za sluncem. Nejvíce jich bude směřovat do bulharského Burgasu.

Možnost prodlouženého víkendu v zemi u moře

Inaugurace linky Pardubice – Alicante předznamenává dovolenkovou sezonu. Linka bude operována irskou společností Ryanair, která už od loňského září provozuje třikrát týdně pravidelný letecký spoj mezi Pardubicemi a Londýnem. Od konce března bude nově dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek, zajišťovat také letecké spojení mezi Pardubicemi a španělským jihem. „Zřízení nové linky samozřejmě vítám a dokazuje to, že společnost Ryanair hodnotí létání z Pardubic pozitivně. Alicante je zajímavá a atraktivní destinace. Otevírá se nám tak možnost prožít třeba prodloužený víkend v temperamentní zemi u moře,“ říká primátor Pardubic Martin Charvát (ANO 2011).

Dvě nové destinace – řecký Heraklion a turecká Antálie

Od června pak přibydou v letovém řádu pardubického letiště ještě charterové lety. „Situace je o poznání lepší, než v loňském roce. O letenky do Alicante je od počátku velký zájem, nabídka charterových letů je oproti loňsku o dvě destinace, řecký Heraklion a tureckou Antalyi, bohatší a doufám, že se v příštích letech dočkáme dalších destinací,“ uvádí ředitelka mezinárodního letiště Pardubice Hana Šmejkalová. Stejně jako v loňském roce budou z Pardubic odlétat i letadla s rekreanty na Rhodos, do bulharského Burgasu a černohorské Podgorici.

Z Pardubic do Burgasu, Antálie, Londýna i Alicante

Nejfrekventovanějším dnem na pardubickém letišti bude v létě čtvrtek, kdy odtud budou odlétat letadla do Burgasu, Antálie, Londýna i Alicante, nejvíce letadel, pět týdně, bude v době dovolených směřovat do Burgasu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here