Bourací práce v Lázeňské ulici ohrožovaly zaparkovaná auta. Museli zasáhnout strážníci

0
1054
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 27. března po deváté ráno byli strážníci přivoláni na Žižkovo náměstí, kde podle telefonického oznámení parkovaly na vyhrazených parkovacích místech automobily bez příslušných parkovacích karet. Hlídka na tři takto stojící vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Bourací práce v Lázeňské ulici a ohrožená auta

V 9.25 hodin informoval strážníky místní občan o tom, že v Lázeňské ulici probíhají bourací práce na jednom z domů a u této budovy přitom parkuje automobil, jenž by mohl být při provádění prací poškozen. Hlídka v okolí domu zaregistrovala celkem tři ohrožená vozidla, proto lustrací zjistila jejich majitele, které následně všechny kontaktovala. Ti svoje automobily neprodleně přeparkovali.

Zloděj zadržený při krádeži elektroniky ve Family centru

Krátce po poledni vyjeli strážníci do ulice SNP, kde došlo v supermarketu ke krádeži elektroniky. Protože přítomný muž podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku se ke svému jednání doznal, hlídka s ním vyřešila přestupek uložením pokuty. Zadržené zboží bylo poté v pořádku vráceno do prodeje.

Nedostatečně zajištěná šachta v sídlišti Leguma

O pár minut později volala na linku 156 místní žena s tím, že v sídlišti Leguma v Pardubické ulici se na travnaté ploše nachází šachta, která je zajištěna prkny a obehnána potrhanou páskou, což považuje za nedostačující a nebezpečné. Žena dále poukázala na to, že před vstupem do budovy finančního úřadu nefunguje lampa veřejného osvětlení. Strážníci tedy ve věci uvedené šachty kontaktovali příslušného pracovníka městského úřadu, který oznámení na místě prověřil a následně konstatoval, že do doby, než se podaří zjistit jejího správce, zajistí šachtu betonovým poklopem. O závadě na lampě veřejného osvětlení byl informován příslušný zaměstnanec Technických služeb Chrudim, který zajistí její opravu. O zjištěných skutečnostech hlídka poté vyrozuměla oznamovatelku.

Z podomních prodejců se vyklubali seriózní obchodníci

Ve 13.59 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR. Obyvatel jednoho z domů v Topolské ulici totiž oznámil, že se v jejich domě pohybují dva cizí muži, kteří obyvatelům nabízejí patrně služby či zboží k prodeji. Hlídka tyto muže zastihla, avšak ti uvedli, že mají telefonicky předem domluvenou schůzku s místní obyvatelkou, která projevila zájem o jejich návštěvu přímo ve svém bytě. Následně vyšlo najevo, že dotyčná zákaznice při předchozí telefonické domluvě s pracovnicí uvedené společnosti neuvedla změnu svého bydliště, proto tito pracovníci ženu na uvedené adrese nezastihli. V jejím bytu žije v současnosti syn, který o záměru své matky neměl tušení, a na neznámé muže proto přivolal strážníky. Hlídka v uvedené věci protiprávní jednání neshledala a následně odjela.

Hledání řidiče, který údajně řídil bez řidičského průkazu

V 15.15 hodin se obrátila na strážníky s žádostí o spolupráci Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit informaci, že se na parkovišti u jednoho z chrudimských supermarketů pohybuje automobil, a osoba, která vozidlo řídí, není držitelem řidičského oprávnění. Hlídka tedy prověřila uvedená parkoviště i ulice města, avšak s negativním výsledkem.

Strážníci hledali v ulici V Hliníkách volně pobíhajícího psa

Po půl páté odpoledne byli strážníci přivoláni do ulice V Hliníkách, kde místní občan zaregistroval volně pobíhajícího psa, který běžel směrem k městskému parku. Hlídka proto prověřila uvedenou ulici, následně i park a jeho okolí, avšak zvíře nikde nezaregistrovala.

Stížnost na auta parkující v Medlešicích na chodníku

Zhruba o hodinu později upozornil strážníky místní občan na špatné parkování v Medlešicích, kde před domem parkovaly dva automobily na chodníku. Na místo se tedy dostavila hlídka, která zde však takto zaparkovaná vozidla nezaregistrovala.

Partnerská hádka v ulici Čs. armády skončila smírem

V 19.40 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Čs. armády, kde měla místní obyvatelka problémy se svým partnerem. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že oznamovatelka s partnerem žijí v bytu odděleně a oba užívají společnou kuchyň, kvůli čemuž mezi nimi vznikl spor. Jak žena dále uvedla, vše vzájemně vyřešili před příjezdem strážníků a po hlídce už nic nepožadovali. Po tomto sdělení strážníci odjeli.

Parkovačka po udání občana v sídlišti U Stadionu

O šest minut později bylo oznámeno na linku 156, že u bytového domu v sídlišti U Stadionu někteří řidiči nesprávně zaparkovali své automobily a porušili tak vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka na místě shledala jedno takto zaparkované vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here