Zdarma odpolední koncert Dua Mellison v Muzeu barokních soch. Jste srdečně zváni

0
1546
Duo Mellison. Foto: Chrudimská beseda

V neděli 1. dubna v 17 hodin vystoupí v Muzeu barokních soch zdarma pro veřejnost Duo Mellison. Tvoří ho Lukáš Štěpánek (kytara) a Karolína Dlouhá (příčná flétna).

Absolvent Pražské konzervatoře Lukáš Štěpánek

Lukáš Štěpánek se narodil v roce 1991 v Praze. Své první hudební krůčky absolvoval uz v sedmi letech, kdy začal navštěvovat hodiny kytary na ZUŠ v Kladně. Kytara mu učarovala natolik, že se v šestnácti letech rozhodl pro studium klasické kytary na Pražské konzervatoři, kde v roce 2013 absolvoval ve třídě prof. Václava Kučery. Ve studiu dále pokračoval na pražské HAMU u prof. Štěpána Raka. Během studií se zůčastnil několika kytarových soutěží ( Concertino Praga, Kutná hora…) V roce 2014 založil komorní soubor Duo Mellison s flétnistkou Karolínou Dlouhou, který se zaměřuje na interpretaci klasické hudby. Příležitostně se věnuje také spolupráci s orchestry (Česká filharmonie, SOČR, Symphony Prague..) Od roku 2014 je pedagogem Pražské konzervatoře.

Účastnice mezinárodních soutěží Karolína Dlouhá

Karolína Dlouhá se narodila v roce 1990 v Novém Jičíně. Již v pěti letech začala navštěvovat hodiny zobcové flétny u prof. Veroniky Pudlákové na ZUŠ Charlotty Masarykové, příčné flétně se věnuje od svých 12 ti let. V letech 2010 – 2016 studovala na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Jana Ostrého. Během studií se zúčastnila několika flétnových soutěží (Mezinárodní flétnová soutěž Flautiada v Bratislavě, flétnové soutěže ve Wroclawi a Teplicích ), dále absolvovala flétnové kurzy v Neubergu a Ostravě u předních flétnistů jako jsou Philippe Bernold, Philippe Boucly, Jan Ostrý nebo Hansgeorg Schmeiser. Od roku 2014 vystupuje s kytaristou Lukášem Štěpánkem pod názvem Duo Mellison. Od roku 2016 působí jako pedagog na ZUŠ v Rakovníku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here