Marie Koubková: Vinárna v Muzeu nám střední a starší generaci opravdu moc chybí

0
1868
Foto: Pixabay.com

Vinárna nám střední a starší generaci opravdu moc chybí. Několikrát byla otevřena na hudební ples, protože kapacita sálu nestačila. Bohužel interiér již nepřipomíná bývalou útulnost – soukromí boxů, bar v čele, osvětlení. Dnes je pouze nový parket a vybíleno (možná jsou nové inž. sítě, abych jen nekritizovala, ale to není vidět).

Jazz večery jsou jen pro užší skupinu lidí

V Chrudimi chybí vinárna se živou hudbou – např. jen náladová hudba s pianem nebo 2 muzikanti, kteří zahrají oblíbené taneční melodie. Chválím jazz večery, ale už to je pro užší skupinu lidí. Škoda, že taneční večer, který byl pořádán v době plesů, byl právě před plesem v pátek, a to plesem hudebním, který je plně obsazen, takže asi moc lidí nepůjde ještě den před tím do vinárny – nevhodně vybraný termín.

Zkusme otevřít diskusi na téma „vinárna“

Ideální by bylo začít nyní např. pravidelné čtvrtky než lidi odjedou na chalupy, protože jak skončily plesy, pro střední generaci už jiná možnost není. Zároveň by se mohl zprovoznit přístup z restaurace, který dříve fungoval a návštěvníci vinárny by si mohli dát i večeři. Určitě by tuto možnost využili i abiturienti aj. kolektivy. Zkusme otevřít diskusi na téma „vinárna“ – stačí emailem, na sešlosti v určité dny je již složitější sehnat lidi. Toto je můj příspěvek na téma „vinárna“.

Přeji hodně zdaru při znovuzrození vinárny. Zdraví Marie Koubková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here