Strážníky překvapilo v sídlišti Víta Nejedlého ohořelé auto. Nevěděli, že zde nacvičovali hasiči

0
502
Chrudimští profesionální hasiči. Foto: HZS Pardubického kraje - stanice Chrudim

V úterý 3. dubna v 6.40 hodin obdrželi strážníci telefonické oznámení o neznámém muži, který spal pod balkónem bytového domu v sídlišti Na Rozhledně. Hlídka na místě zastihla slovenského občana, který sdělil, že v současné době neměl zaplacenou ubytovnu, proto odpočíval venku. Následně dotyčný odešel.

Pacient svévolně opustil nemocnici a zapomněl si zde osobní věci

Před osmou ráno kontaktovala strážníky zdravotní sestra z Chrudimské nemocnice s tím, že jejich zdravotnické zařízení opustil svévolně pacient. Protože jeho další hospitalizace nebyla nutná, postačilo, když ho hlídka kontaktuje s tím, že si má v nemocnici vyzvednout osobní věci. Tuto informaci strážníci muži předali.

Pod balkónem v Novoměstské ulici ležel bezdomovec

V 8.50 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že pod balkónem domu v Novoměstské ulici leží bezdomovec. Hlídka po příjezdu odsud muže vykázala.

V Sokolovské ulici vyvěrala voda, šlo jen o odkalování

Krátce po 11. hodině byli strážníci přivoláni do Sokolovské ulice, kde muž zaregistroval vodu vyvěrající z vozovky. Hlídka kontaktovala Vodárenskou společnost Chrudim, která tuto skutečnost vysvětlila tím, že v uvedené ulici a také v ulici Obce Ležáků její pracovníci právě provádí odkalování a nejde tedy o vodovodní havárii. Po tomto sdělení strážníci odjeli.

Dvě parkovačky u finančního úřadu po udání ženy

O půl dvanácté dopoledne upozornila strážníky místní žena na to, že na parkovišti u Finančního úřadu Chrudim není možné zaparkovat automobil, neboť zde parkuje mnoho vozidel a některá z nich nesprávně. Hlídka na místě shledala dva takto zaparkované automobily, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Zloděj přistižený v Lidlu zaplatil strážníkům pokutu

Ve 12.45 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Poděbradovy ulice, kde v supermarketu Lidl došlo ke krádeži zboží. Mladý muž, podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, se ke svému jednání hlídce doznal a strážníci s ním vyřešili přestupek uložením pokuty. Zadržená elektronika byla poté v pořádku vrácena zpět do prodeje.

Třesoucí se bezdomovec na Resselově náměstí

Ve 14.45 hodin kontaktoval strážníky občan s tím, že na lavičce na Resselově náměstí leží bezdomovec, který se zvláštně třese a potřebuje pomoc. Hlídka u místního bezdomovce nejprve změřila srdeční tep a poté přivolala sanitu, jehož osádka muže vyšetřila a konstatovala, že jeho převoz do nemocnice není nutný.

V sídlišti U Stadionu se zdržoval dva dny opuštěný pes

V 16.30 hodin učinila na linku 156 oznámení místní žena, která zaregistrovala v sídlišti U Stadionu opuštěného psa, který se zde zdržoval už druhým dnem. Hlídka oznámení prověřila, avšak na místě ani v okolí zvíře nezaregistrovala.

Zákazník ujel od benzinky bez zaplacení

Před 17. hodinou byli strážníci přivoláni k čerpací stanici v Pardubické ulici, kde jeden ze zákazníků po načerpání pohonných hmot do automobilu odsud ujel bez zaplacení. Hlídka událost zadokumentovala a po obdržení kamerového záznamu z čerpací stanice bude událost předmětem dalšího šetření strážníků.

Ohořelé auto v sídlišti Víta Nejedlého překvapilo strážníky

Po 17. hodině zaregistrovali strážníci při pochůzkové činnosti v sídlišti Víta Nejedlého na travnaté ploše zdemolovaný osobní automobil s vyhořelým interiérem. Protože bylo zřejmé, že během hoření došlo k hašení, byli kontaktováni hasiči, kteří sdělili, že na místě byla téhož dne provedena ukázka činnosti dobrovolných hasičů, kteří divákům předvedli zásah při požáru motorového vozidla, a dále, že vrak automobilu bude následující den organizátorem akce z travnaté plochy odstraněn.

Muž vyhazující z okna domu v Hradištní ulici předměty

V 17.40 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení občana, který v Hradištní ulici zaregistroval muže, který z okna panelového domu vyhazoval na ulici předměty. Po příjezdu hlídky se už na místě nacházeli policisté, kteří záležitost šetřili.

Syn nedokázal pomoci vstát vlastní matce z podlahy

V 18.10 hodin kontaktoval strážníky s žádostí o pomoc obyvatel Palackého třídy, jelikož jeho matka doma upadla a sám jí nedokázal pomoci vstát. Hlídka po příjezdu nezraněnou ženu pomohla vyzvednout ze země a následně ji ponechala v péči přítomného syna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here