Lidovci představili oficiálně bývalého ministra kultury Daniela Hermana jako svého kandidáta do Senátu

0
743

Křesťanští demokraté se připravují na podzimní senátní volby. V posledních dvou měsících proběhla řada jednání na všech úrovních. V únoru navrhly okresní organizace KDU-ČSL Chrudim i Havlíčkův Brod bývalého ministra kultury Mgr. Daniela Hermana jako kandidáta pro senátní volební obvod č. 44 Chrudim. Souhlas s kandidaturou vyjádřily i krajské organizace Pardubického kraje a Vysočiny a konečnou nominaci potvrdil nedávno i Celostátní výbor KDU-ČSL. „Své kandidatury do Senátu za obvod Chrudim – Havlíčkův Brod si vážím a děkuji oběma okresním a krajským organizacím i celostátnímu výboru KDU-ČSL za nominaci a schválení,“ říká senátorský kandidát.

Chápu svoji nominaci jako splacení rodinného dluhu

Daniel Herman působil po roce 1989 mj. jako tiskový mluvčí České biskupské konference, ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a ve vládě Bohuslava Sobotky byl úspěšným ministrem kultury. „Tak, jako jsem se v předchozích pozicích vždy snažil odpovědně přistupovat ke svým úkolům, chci být zástupcem svého volebního obvodu a jeho občanů
i ve vrcholné politice. Jsem připravený stát se regionálním ´ombudsmanem´ v Praze a senátorem všech. Chápu svou nominaci právě zde také trochu jako ´splacení rodinného dluhu´, protože v Chotěboři nalezla moje maminka ochranu jako ukrývané dítě v době Druhé světové války. I díky této skutečnosti dnes tady mohu být spolu s vámi,“ sděluje svou vizi a vztah k regionu Daniel Herman.

Chceme získat nazpět Chrudimsko a Havlíčkobrodsko

Pardubický kraj v Senátu zastupuje předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar, který je senátorem za Orlickoustecko. Členkou druhého nejpočetnějšího klubu horní komory Parlamentu ČR je i 1. místopředsedkyně za Pardubicko a Chlumecko Miluše Horská. „Naší ambicí je získat zpět volební obvod Chrudimsko a Havlíčkobrodsko a přispět tak k posílení senátorského klubu. Daniel Herman je silný kandidát a má naší maximální podporu,“ říká předseda krajské organizace KDU-ČSL a vicehejtman Roman Línek.

Je to obvod Petra Pitharta, který zde zanechal stopu

Chrudimský volební obvod patří k několika, které nekopírují hranice okresů. Zvláštností je i to, že se rozkládá na území dvou krajů. Najít vhodného kandidáta není jednoduché. „Je to obvod Petra Pitharta, historicky prvního polistopadového předsedy Senátu, který byl senátorem tři volební období a zanechal zde významnou stopu. Věřím, že Daniel Herman může na jeho působení úspěšně navázat,“ míní předseda Okresní organizace KDU-ČSL Chrudim František Jelínek.

Daniel Herman? Odborník a člověk s velkým srdcem

Dnešní tiskové konference se zúčastnila i Miluše Horská. „Daniel Herman je pro mne odborník a zároveň člověk s velkým srdcem, který je celý svůj život zvyklý lidem pomáhat a naslouchat. Našim spoluobčanům bych přála více takových politiků,“ uvádí první místopředsedkyně Senátu.

Video: Show Jana Krause
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here