Falešný pracovník energetické společnosti připravil seniorku o celoživotní úspory

0
633
Ilustrační foto: Pixabay.com

Ve středu 4. dubna vyjížděli policisté z Obvodního oddělení Policie ČR Hlinsko do Italské ulice k okradení seniorky, která přišla o celoživotní úspory. Uvedl to mluvčí chrudimské policie Jiří Tesař.

Stařenka přišla o více než 100 tisíc korun

„Kolem desáté dopoledne k ní zavítal falešný pracovník energetické společnosti s tím, že jí budou vyměňovat elektroměr a potřebuje zaplatit částku 2600 korun. Stařenka tedy dotyčného pozvala do domu a šla do pokoje pro peníze. Bohužel nezvaný host viděl, odkud si je žena bere a při následném rozhovoru využil moment překvapení a obálku s celoživotními úspory v hodnotě přes 100 000 korun podvedené seniorce ukradl. Potom uvedl, že jde do auta rozměnit, avšak odešel neznámo kam,“ říká mluvčí Tesař.

Nikomu nic neplaťte, nabádá policejní mluvčí

Jak dodává, muž je ve věku 30 až 40 let, je světlé pleti, hovoří plynule česky, má kaštanové krátce střižené vlasy a měl brýle, na sobě měl dále modré kalhoty a vínovou bundu do pasu, přes rameno nahnědlou tašku na popruhu. „Žádáme tímto veřejnost o pomoc při dopadení neznámého pachatele a zároveň upozorňujeme na další možné falešné pracovníky různých společností. Nikoho neznámého si do bytu nepouštějte a už vůbec nikomu nic neplaťte. Informace nám sdělte osobně na kterékoli služebně nebo zavolejte na linku 974 572 701 či 974 572 700. Děkujeme,“ vyzývá Jiří Tesař.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here