Strážníci společně s pracovníky ostrahy Lidlu pronásledovali zloděje. Zadrželi ho až v Čáslavské ulici

0
481
Foto: Městská policie Chrudim

Ve středu 4. dubna v 9.59 hodin bylo na linku 156 oznámeno, že obyvatelce ubytovny v Moravské ulici vyhrožovala fyzickým napadením její spolubydlící. Šetřením hlídky v uvedeném zařízení vyšlo najevo, že se oznámení nezakládá na pravdě. Dotyčné ženy si nikdo z ostatních ubytovaných nevšímal a podle přítomných obyvatel přivolala strážníky zcela bezdůvodně. Protože protiprávnímu jednání nic nenasvědčovalo, hlídka zase odjela.

Osm parkovaček na Tyršově náměstí a vyvěrající voda

V 10.42 hodin byli strážníci přivoláni na Tyršovo náměstí, kde parkovaly automobily na zeleni a na jednom místě zde na komunikaci vyvěrala z kanálu voda. Hlídku po příjezdu na místo kontaktoval pracovník Vodárenské společnosti Chrudim, který uvedl, že voda vyvěrala z výpustného ventilu a šlo o řízenou akci firmy. Strážníci poté prověřili zaparkovaná vozidla a za stěrače osmi automobilů stojících na veřejné zeleni umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

Irský setr nedaleko nájezdu na silniční obchvat města

Krátce po poledni informoval strážníky místní občan o tom, že se na silnici za Chrudimí ve směru na Vysoké Mýto nedaleko nájezdu na silniční obchvat města volně pohybuje pes plemene irský setr. Hlídka následně prověřila místo i celou okolní lokalitu, avšak zvíře nikde nezaregistrovala.

Pronásledování zloděje ostrahou prodejny a strážníky

V 15.57 hodin požádala strážníky o pomoc ostraha supermarketu v Poděbradově ulici, která právě pronásledovala na Masarykově náměstí zloděje, který v prodejně odcizil zboží. Hlídka v Čáslavské ulici zastavila muže, který byl ostrahou supermarketu označen jako pachatel. Tento mladík z Chrudimi se ke svému jednání v přítomnosti strážníků doznal a odcizené zboží dodatečně uhradil. Za přestupek proti majetku mu byla uložena pokuta.

Dvojice mužů přinesla strážníkům zraněnou poštolku

Po 16. hodině se do služebny městské policie dostavili dva muži, kteří strážníkům předali zraněnou poštolku, kterou předtím vyzvedli v Pardubické ulici. Hlídka zvíře umístila do klece a následně událost oznámila příslušnému pracovníkovi záchranné stanice živočichů, který se dostavil a poštolku převzal do péče.

Žebrající bezdomovec měl v sobě téměř tři promile

Přibližně o třicet minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Obce Ležáků, kde u supermarketu postával bezdomovec, který zde žebral peníze od zákazníků a choval se k nim vulgárně. Hlídka po příjezdu shledala, že je dotyčný pod vlivem alkoholu. Provedenou orientační dechovou zkouškou na alkohol mu naměřila 2,74 promile alkoholu, proto jej následně převezla k vyšetření do Chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl muž následně převezen a předán personálu stanice.

Otevřená dvířka od plynových uzávěrů v Pardubické ulici

V 19.01 hodin upozornila strážníky místní žena na to, že jsou na několika domech v sídlišti v Pardubické ulici otevřená dvířka od plynových uzávěrů. Hlídka provedla kontrolu všech zdejších domů a dvířka uzavřela.

Parkovačka po anonymním udání v sídlišti U Stadionu

Několik minut po 20. hodině bylo anonymně oznámeno na linku 156 nesprávné parkování automobilu s přívěsným vozíkem, který stál neoprávněně na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy v sídlišti U Stadionu. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Hlasitý televizor rušil obyvatele domu ve Vrchlického ulici

Před půlnocí byli strážníci přivoláni do panelového domu ve Vrchlického ulici, kde místní obyvatele rušil zvuk televizoru v jednom z bytů. Když hlídka opakovaně zvonila u dveří tohoto bytu, nikdo neotevřel, avšak po chvíli zvuk televize utichl. Strážníci poté odjeli. Následující den se hlídka opět pokusila kontaktovat jeho obyvatelku, která uvedla, že předchozího večera měla doma hlasitě zapnutý televizor, neboť špatně slyší. Protože při jeho sledování usnula, k vypnutí došlo automaticky, avšak až v nočních hodinách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here