Martin Charvát: Dozvěděli jsme se o investici do opravy silnice, až když byla povolena. Prosím, vydržme to

0
837
Primátor Pardubic Martin Charvát. Foto: Magistrát města Pardubice - tiskový úsek

Od začátku března probíhá oprava silnice z Pardubic do Starého Hradiště. Investorem je Pardubický kraj (Pk), respektive Správa a údržba silnic Pk. Povolení vydával odbor dopravy Magistrátu města Pardubic. V době, kdy povolení vydával, neměl žádné informace o dalších plánovaných opravách. Od dubna přibyla částečná uzavírka (ve směru od Chrudimi do Pardubic úplná uzavírka) silnice I/37 v úseku od sjezdu na Dražkovice po kruhový objezd u Parama.

Požádal jsem o pomoc při koordinaci oprav silnice

Nechci, aby to znělo jako výmluva, ale tato rekonstrukce je investicí státu prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a povoloval ji odbor dopravy Krajského úřadu Pardubického kraje. Město Pardubice, respektive odbor dopravy magistrátu se o akci dozvěděl až ve chvíli, kdy byla povolena. Její realizaci, dopravní omezení nebo stanovení objízdných tras město Pardubice, byť se to může zdát nelogické, bohužel nemohlo ovlivnit. Nemělo k tomu možnost, ani pravomoci a kompetence. Nicméně celá situace mi, jako primátorovi města, není lhostejná. Proto jsem ve chvíli, kdy jsem se neoficiálně dozvěděl, že od poloviny dubna by měla nastat omezení na západní straně Pardubic, na silnici I/2 v úseku Staré Čívice – Popkovice, která by měl povolovat odbor dopravy Pardubického kraje, písemně požádal hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a ředitele Krajského úřadu Pardubického kraje o pomoc při koordinaci těchto oprav a stanovení dopravního omezení na silnici I/2 až ve chvíli, kdy budou opravy na I/37 ukončeny.

Současné kolony aut v centru Pardubic potvrzují drama

S žádostí o koordinaci jsem se obrátil i na zástupce investora na státních komunikacích, a to na pana ředitele ŘSD – Pardubice Bohumila Vébra. Současné dopravní komplikace v Pardubicích, byť nejsou v kompetenci a gesci Magistrátu města Pardubic, mě mrzí. Nicméně jsou nutné a buďme rádi za investice kraje a státu do dopravní infrastruktury. Uvědomuji si však citlivost celé situace. I proto bych se všem motoristům chtěl omluvit za výrok vedoucího odboru dopravy Magistrátu města Pardubic Vladimíra Bakajsy. Nebylo slušně řečeno diplomatické a přililo olej do ohně. Z pohledu řidičů se totiž „drama děje“. To bohužel potvrdily a potvrzují současné kolony osobních i nákladních aut v centru Pardubic. Prosím, vydržme to.

S poděkováním za pochopení situace Martin Charvát, primátor Pardubic

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here