Strážníci hasili večer na Resselově náměstí hořící koš s odpadky

0
671
Foto: Městská policie Chrudim

V neděli 8. dubna po půl jedenácté dopoledne požádala telefonicky strážníky o pomoc pracovnice zařízení pro seniory v ulici Strojařů, kde upadl jeden z klientů a ona sama mu nedokázala pomoci vstát. Hlídka tedy seniora vyzvedla a usadila do křesla, kde nezraněný setrval v péči přítomné pracovnice.

Pět parkovaček po udání stěžovatele na Tyršově náměstí

O několik minut později upozornil strážníky místní občan na to, že na Tyršově náměstí parkují automobily na veřejné zeleni. Hlídka zde zaregistrovala celkem pět takto zaparkovaných vozidel, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče, které si předvolala k projednání dopravního přestupku.

Odložené jízdní kolo v zahradě základní umělecké školy

V 16.25 hodin byli strážníci přivoláni do Slatiňan, kde v zahradě umělecké školy zaregistroval oznamovatel odložené, nezajištěné a pečlivě uschované jízdní kolo, které bylo v dobrém technickém stavu. Podle muže mohlo jít o ukrytý odcizený dopravní prostředek. Hlídka však zjistila, že ve škole probíhá soustředění žáků. Mezi nimi byla zjištěna i majitelka jízdního kola, která svůj dopravní prostředek ukryla na zahradě, neboť neměla k dispozici zámek a obávala se možného odcizení. O zjištěných skutečnostech byl následně telefonicky vyrozuměn oznamovatel.

Zloděj z Chroustovic zadržený v supermarketu v Chrudimi

Krátce po 18. hodině oznámil strážníkům pracovník ostrahy supermarketu v ulici SNP, že u nich došlo ke krádeži zboží. Hlídka v osobě podezřelé ze spáchání přestupku proti majetku zjistila muže z Chroustovic, který se ke svému jednání doznal. Hlídka s ním přestupek vyřešila uložením pokuty.

Hořící koš s odpadky na Resselově náměstí

O půl sedmé večer se do služebny strážníků dostavila žena, aby oznámila, že na Resselově náměstí před fotoateliérem hoří odpadkový koš. Na místo se tedy dostavil strážník, který doutnající odpadky uhasil vodou. K žádnému poškození nádoby na odpad během této události nedošlo.

Nesprávně zaparkovaný automobil v Jabloňové ulici

Po 20. hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Jabloňové ulice, kde nesprávně zaparkovaný automobil bránil ostatním vozidlům v příjezdu na parkoviště. Po příjezdu hlídky se však už na místě automobil nenacházel.

Bezdomovec popíjející alkohol obtěžoval zákazníky

Ve 20.58 hodin volala na linku 156 pracovnice supermarketu v ulici SNP s tím, že v jejich prodejně sedí bezdomovec, který zde popíjí alkohol a obtěžuje zákazníky. Strážníci tedy muže odsud vykázali.

Rušení nočního klidu hlasitě zapnutým televizorem

V pondělí 9. dubna před druhou v noci obdrželi strážníci telefonické oznámení o rušení nočního klidu v panelovém domě ve Vrchlického ulici, kde zněl z bytu hlasitě televizor. Po zazvonění strážníků u dveří bytu však nikdo neotevřel, avšak televizní přijímač byl vypnut. Protože byl v domě klid, hlídka odjela s tím, že majitelka televizoru bude opět kontaktována v denních hodinách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here