Další stížnost na mládež, která devastuje v Michalském parku majetek, hlučí a popíjí alkohol

0
431
Poničené nástěnné náhrobky na kostele sv. Michaela v Michalském parku v Chrudimi. Foto: Roman Zahrádka

V pondělí 9. dubna v 16.30 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště Na Větrníku, kde u jednoho z domů volně pobíhal pes. Po jeho odchycení byla z evidenční známky na obojku zjištěna adresa jeho majitelky. Hlídka v místě bydliště zastihla syna majitelky, kterému po vyřešení přestupku zvíře v pořádku vydala.

Parkovačka za stání s autem před vjezdem do dvora

V 18.29 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že před jeho domem na Masarykově náměstí zaparkoval neznámý řidič svůj automobil přímo před vjezdem do dvora a znemožnil mu vyjetí vozidlem. Strážníci provedli lustraci tohoto auta, avšak nepodařilo se jeho majitele kontaktovat. Hlídka proto po domluvě s oznamovatelem umístila za stěrač takto zaparkovaného vozidla výzvu pro nepřítomného řidiče a předvolala si ho k projednání dopravního přestupku.

Mládež popíjející alkohol v Michalském parku

V 18.45 hodin se do služebny strážníků dostavil muž, který učinil oznámení o mládeži, jež se zdržuje v Michalském parku, kde působí hluk, popíjí alkohol a devastuje majetek. Hlídka následně toto oznámení prověřila, avšak nikdo z osob přítomných v uvedeném parku se v danou chvíli protiprávního jednání nedopouštěl. Na místě budou proto strážníci provádět nepravidelné kontroly.

Volně pobíhající pes na Palackého třídě

Přibližně o půl hodiny později byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde místní žena zaregistrovala volně pobíhajícího psa, který patřil jí známé osobě. Hlídka na místě, ani v okolí toto zvíře nezaregistrovala, proto následně vyhledala jeho majitele, kterého patřičně poučila. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.

Rozhovor dvou neznámých mužů o napadení někoho jiného

Před 20. hodinou kontaktoval strážníky místní občan s tím, že na parkovišti u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové zaslechl rozhovor dvou neznámých mužů, kteří se s největší pravděpodobností chystali někoho napadnout. Oznamovatel poté strážníkům sdělil jejich popis. Hlídka prověřila parkoviště, ale tyto muže nikde nezaregistrovala.

Muž ležící večer na Palackého třídě na trávníku

Ve 20.08 hodin zpozorovali strážníci při hlídkové činnosti na Palackého třídě na veřejné zeleni ležícího muže. Tento místní obyvatel se orientoval, a na trávě, jak uvedl, pouze odpočíval. Poté odešel pryč.

Bezdomovec odmítal po ošetření opustit nemocnici

Po 22. hodině požádala na lince 156 o příjezd strážníků pracovnice Chrudimské nemocnice s tím, že se u nich zdržuje bezdomovec, jenž po provedeném lékařském ošetření odmítal budovu zdravotnického zařízení opustit. Hlídka po příjezdu tedy muže z nemocnice vykázala.

Nález uhynulé srny v místní části Píšťovy

V úterý 10. dubna několik minut před šestou ráno informovala místní žena strážníky o tom, že na poli v Píšťovech zaregistrovala uhynulou srnu. Strážníci tedy informaci předali členovi příslušného mysliveckého sdružení k dalšímu opatření.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here