Konflikty s bezdomovci před chrudimskými supermarkety. Jeden z nich nakonec nocoval na záchytce

0
542
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 10. dubna ve 12.15 hodin volala místní žena na linku 156 s tím, že na lavičce na Masarykově náměstí leží bezdomovec. Hlídka zde muže skutečně nalezla, avšak orientoval se byl schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou z místa odešel.

Nález peněženky před chrudimským Albertem

Krátce po 13. hodině vyjížděli strážníci k obchodnímu domu Albert, kde na ně čekal muž s nalezenou peněženkou. Strážníci ji od muže převzali a nález zadokumentovali. Následně se podařilo kontaktovat majitelku, která si peněženku ve služebně městské policie ještě týž den vyzvedla.

Bezdomovec ležící na Bídě za bílého dne na lavičce

V 15.56 hodin přijali strážníci oznámení o ležícím bezdomovci, který se měl nacházet u kruhové křižovatky Na Bídě. Hlídka o chvíli později zjistila, že jde o stejného muže, u kterého zasahovali už krátce po poledni. I v tomto případě byl muž v pořádku. Byl proto poučen, aby na lavičku nelehal.

Dvojice bezdomovců obtěžovala před Penny marketem

K dalšímu oznámení, jehož obsahem bylo nevhodné chování bezdomovců, vyjížděli strážníci po 16. hodině k prodejně Penny Market v ulici Obce Ležáků. Zde strážníci nalezli dva bezdomovce, kteří měli údajně obtěžovat kolemjdoucí a pohybovat se na parkovišti mezi projíždějícími vozidly. Po projednání věci byli oba muži hlídkou vykázáni.

Opilý bezdomovec u Tesca nadýchal přes tři promile

V 18.51 hodin volal místní občan na linku 156 s tím, že se na parkovišti u obchodního domu Tesco pohybuje opilý bezdomovec. I v tomto případě měl obtěžovat kolemjdoucí a svou chůzí po parkovišti ohrožovat bezpečnost silničního provozu. Muž byl v silně podnapilém stavu, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3,33 promile alkoholu. Následně byl proto převezen k vyšetření do Chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do protialkoholní záchytné stanice, kam byl dotyčný hlídkou předán krátce před 20. hodinou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here