Jiří Šimek Trio s osobitým pojetím skladeb známých kapel ve vinárně chrudimského Muzea

0
482

Ve středu 18. dubna v 19 hodin vystoupí ve vinárně chrudimského Muzea v rámci Jazzu ve vinárně Jiří Šimek Trio. Jde o projekt kytaristy a skladatele Jiřího Šimka, který ve své tvorbě a hře odráží jak vlivy jazzu a jazzrocku, tak i elektronické hudby. Mimo svých skladeb předělává do osobitého pojetí i skladby známých kapel, jako jsou Depeche Mode, Radiohead, Nirvana. Spolu s basistou Rasťo Uhríkem a bubeníkem Dano Šoltisem zaujmou svojí energií a hudební vyzrálostí.

Jiří Šimek – kytary

Kytarista a skladatel, narodil se v Karlových Varech v roce 1976. Na kytaru začal hrát ve svých 15 letech na studiích v Plzni. Po skončení střední školy začal hrát v plzeňském divadle J. K. Tyla a spolu se saxofonistou Marcelem Bártou hráli ve skupině Expressions. Po příchodu do Prahy studuje dva roky na Konzervatoři Jaroslava Ježka a spoluzakládá kapelu Muff, začíná také vystupovat s Kontrabandem Milana Svobody. Kolem roku 2002 se stává členem kapely Soil se kterou poté natočil dvě desky In Fields a Looking Back. Je u vzniku kapely NUO (Nuselský Umělecký Orchestr) se kterým natočil alba Multimusic Minibigband a Dixie and the gang. Příležitostně se také učastní několika hudebních projektů,jako např. koncert s Marií Schnider v Rudolfinu nebo koncertni turne s ekvadorskou zpěvačkou Andreou Ruil-Barozola. V roce 2009 zakládá svoje vlastní trio, se kterým hraje jak svoje vlastní skladby, tak i přearanžované písničky od Radiohead, Depeche Mode nebo Nirvany… Kromě svého tria působí v současné době v kapelách Muff, Bucinatores orchestra, Jakub Doležal Quartet, Downloud, Yvone Sanchez, Skeptemistic. Pracuje také jako hudební režisér v Českém rozhlase na stanici Vltava.

Dano Šoltis: bicí
Rasto Uhrik: bass

Vstupenky je možné koupit i v předprodeji

Vstupenky na představení jsou k dispozici i v předprodeji v Divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 603 881 003 od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 18 hodin, v pátek potom od 14 do 17 hodin, nebo v Turistickém informačním centru na Resselově náměstí na telefonním čísle 773 993 333 či od pondělí do pátku v době od osmi do 12 hodin a poté od 12.30 do 16 hodin. Sedadla jsou bez určení míst ve vinárně.

Video: jiri simek
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here