Přibyla parkovací místa pro návštěvníky pardubické arény

0
765
Foto: Magistrát města Pardubice, tiskový úsek

Nadace pro rozvoj Pardubic upravila dosud nevyužitelnou část plochy po bývalých jatkách. V ulici U stadionu tak přibyla další místa pro příležitostné parkování aut návštěvníků velkých sportovních i kulturních akcí. V následujících dnech plochu budou moci využít například motorizovaní návštěvníci utkání turnaje Carlson Hockey Games 2018.

Prozatímní úprava pozemku, který čeká na finální využití

„Pardubice, podobně jako jiná velká města, trpí nedostatkem parkovacích míst. Dvojnásob to platí v době, kdy se v Tipsport aréně hraje hokej, nebo je pronajata pro velkou kulturní akci. Proto jsme se s nadací dohodli na úpravě pozemku, který zatím čeká na finální využití. Nejde o klasické parkoviště, ale odstavnou plochu, která bude využívána pouze příležitostně,“ říká primátor Pardubic Martin Charvát (ANO 2011).

Příležitostná plocha pro účastníky akcí v Tipsport aréně

Předmětem úprav byla podle správce Nadace pro rozvoj Pardubic Jiřího Čáně ta část pozemku, na kterou dosud nebylo možno zajíždět. „Zpevnili jsme ji a pozemek ohraničili kameny tak, aby motoristé nemohli najíždět na zelené plochy v sousedství. Odstavnou plochu má ve výpůjčce Rozvojový fond Pardubice a využije ji jako příležitostné parkoviště pro účastníky akcí v Tipsport aréně,“ dodává Čáně.

Nevyužitý pozemek po demolici jatek

Pozemek v sousedství Tyršových sadů, který je v majetku městské nadace, vznikl po demolici starých jatek v centru Pardubic v roce 2016 a je zatím nevyužit. V budoucnu by měl být součástí rozsáhlé přestavby této části města, včetně letního stadionu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here