Opilec se dožadoval kvůli silné dušnosti přijezdu sanity. Operátorka mu ale nevěřila

0
467
Foto: Pixabay.com

V pondělí 16. dubna v 8.43 hodin bylo strážníkům oznámeno, že v restauraci v Havlíčkově ulici personál nalezl v odpadkovém koši odhozenou peněženku s doklady. Do podniku se tedy dostavili strážníci, kteří nález převzali a poté odevzdali do depozitu Oddělení ztrát a nálezů MěÚ Chrudim.

Strážníci vykázali ze zastávky dvojici bezdomovců

Po deváté ráno byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde podle oznámení vysedávali v kryté autobusové zastávce trvale místní bezdomovci a cestující se tak neměli kde ukrýt před deštěm. Hlídka na místě zastihla muže a ženu bez domova. Jelikož oba uvedli, že nikam necestují, strážníci je poučili a následně odsud vykázali.

Kdo poškodil plot potravinářského podniku V Blehovsku?

Před půl desátou dopoledne volal pracovník potravinářského podniku V Blehovsku s tím, že v zadní části jejich areálu někdo poškodil plot. Strážníci po příjezdu do firmy pořídili fotodokumentaci a provedli šetření, kterým se nepodařilo zjistit osobu možného pachatele. Věc tedy byla po zadokumentování předána k dořešení přestupkové komisi MěÚ Chrudim.

Obavy o život psa zavřeného v autě v Zahradní ulici

V 10.32 hodin vyjeli strážníci do Zahradní ulice, kde žena zaregistrovala v jednom ze zaparkovaných vozidel uzavřeného psa. Jelikož automobil neměl otevřené okno, oznamovatelka se obávala o život a zdraví zvířete. Hlídka tedy oznámení prověřila a následně shledala, že pes měl v automobilu zajištěný dostatek vody a jedno z oken vozidla bylo pootevřené, což zajišťovalo přívod čerstvého vzduchu. Protiprávní jednání či pochybení v tomto případě strážníci neshledali. Následně se k automobilu dostavil jeho majitel z Chrudimi, který uvedl, že psa ponechal ve vozidle jen krátkou chvíli. Poté s automobilem odjel.

Opilec se dožadoval sanity. Operátorka mu nevěřila

O několik minut později požádala strážníky o prověření oznámení operátorka Rychlé záchranné služby, jelikož muž, který se dožadoval příjezdu sanitního vozu na Palackého třídu, měl být zdravotně v pořádku a v podnapilém stavu. Hlídka tedy kontaktovala a stěžoval si na silnou dušnost. Poté byla vyrozuměna operátorka, jež k muži vyslala sanitu, která podnapilého muže převzala do své péče.

Zadržení podomní prodejci energií půjdou před komisi

Krátce po půl dvanácté dopoledne volal na linku 156 místní občan s tím, že se v jednom z bytových domů v Pardubické ulici pohybují dva neznámí muži, kteří kontaktují obyvatele s tím, že provádí odečet energií, přitom se však odmítají řádně prokázat průkazem firmy. Strážníci nejprve tyto muže vyhledali a následně je vyzvali k podání vysvětlení. Oba uvedli, že tuto činnost vykonávají pro energetickou společnost na základě vlastních živnostenských oprávnění. Vzhledem k důvodnému podezření, že svým jednáním porušili nařízení obce, hlídka událost zadokumentovala, zjistila svědky a následně věc postoupí k řešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

Ulomená větev překážela na Moravově zahradě

Ve 13.18 hodin obdrželi strážníci oznámení o ulomené větvi stromu, která na Moravově zahradě zasahovala do prostoru parkoviště. Hlídka na místě zaregistrovala vyvrácený bez, který přemístila z parkoviště na nedalekou travnatou plochu a o zjištěných skutečnostech informovala příslušnou pracovnici městského úřadu.

Bezdomovec ležící v patře nákupního střediska Dukla

Před 14. hodinou byli strážníci přivoláni do nákupního centra ve Škroupově ulici, kde v prvním patře mezi dveřmi ležel bezdomovec. Protože strážníci po příjezdu v budově ležícího muže nezastihli, prověřili její okolí. Zmíněný muž v té době seděl na lavičce nedaleko nákupního centra. Hlídka jej poučila a muž poté odsud odešel pryč.

Neslušně vyřvávající žena před poštou na Resselově náměstí

V 15.15 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že na lavičce před budovou pošty na Resselově náměstí sedí žena, která zde neslušně křičí na kolemjdoucí lidi. Hlídka tuto ženu nejprve poučila a poté ji z místa vykázala.

Parkovačka za stání na zeleni v ulici Dr. Václava Peška

V 17.48 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Dr. Václava Peška, kde parkoval za domem automobil na zeleni. Hlídka na takto zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Automobil s mladíky bránil zásobování supermarketu

V úterý 17. dubna ráno po půl sedmé bylo strážníkům oznámeno ostrahou hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že se u jejich nákladové rampy zdržuje automobil se dvěma mladíky, kteří zde brání nákladním vozidlům v zásobování prodejny. Po příjezdu hlídky se tento automobil na místě už nenacházel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here