Strážníci rozehnali večerní alkoholový dýchánek mládeže na chrudimské Kopanici

0
393
Němý svědek na chrudimské Kopanici. Foto: Roman Zahrádka

V sobotu 14. dubna po půl osmé ráno volal strážníkům místní občan s tím, že v Novoměstské ulici u hřbitova parkují automobily na zeleni. Hlídka zde zaregistrovala dvě vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Parkovačka za stání na zeleni v sídlišti Na Větrníku

V 11.11 hodin informoval strážníky místní oznamovatel o automobilech parkujících na zeleni v sídlišti Na Větrníku. Hlídka na jedno takto zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Pátrání strážníků a policistů po nezletilém chlapci

Několik minut po 14. hodině požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo vyhlášeno pátrání po chlapci z Chrudimi, který se nevrátil domů. Hlídka se zapojila do pátrání, které bylo ukončeno ve 14.45 hodin, kdy byl mladík nalezen a v pořádku předán matce.

Dvě parkovačky ze stání před garáží ve Fibichově ulici

Před 20. hodinou byli strážníci přivoláni do Fibichovy ulice, kde řidič zaparkoval automobil nesprávně před garáží. Hlídka na místě shledala hned dvě nesprávně zaparkovaná vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Přistižení 11 mladistvých při pití alkoholu Na Kopanici

Ve 20.14 hodin bylo na linku 156 oznámeno, že se Na Kopanici zdržuje skupina mládeže, která zde popíjí alkohol a dělá nepořádek. Hlídka na místě zastihla 11 mladistvých osob, které měly při sobě alkohol, proto byly podrobeny orientační dechové zkoušce, která u některých z nich prokázala nízké množství alkoholu. Následně bylo zjištěno, kdo jim alkohol podal. Celá událost byla proto zadokumentována a bude postoupena přestupkové komisi MěÚ Chrudimi k dořešení. O věci bude zároveň vyrozuměn odbor sociálních věcí.

Husky odchycený v ulici SNP skončil v psím útulku

Ve 22.30 hodin zaregistrovali strážníci při hlídkové činnosti poblíž supermarketu v ulici SNP volně pobíhajícího psa. Strážníci tedy zvíře odchytli a následně jej převezli do psího útulku v Sečské ulici, kde byl pes plemene husky bez evidenční známky umístěn do připraveného kotce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here