Pardubice odložily záměr prodeje majoritního podílu v hokejovém klubu na příští volební období

0
525
Ilustrační foto: Pixabay.com

Primátor Pardubic Martin Charvát (ANO 2011) hledal během pracovního semináře s městskými zastupiteli možnou názorovou shodu napříč politickými kluby k záměru prodeje majoritního podílu HC Dynamo Pardubice, a.s., který město v současné době vlastní.

Hrozilo by, že by proces prodeje vrcholil během volební kampaně

„Po diskuzi, která přinesla řadu názorů a podnětů jsme dospěli ke shodě, že město v tomto volebním období svůj podíl prodávat nebude. Reálně by se mohlo stát, že proces, který by nastartovalo současné zastupitelstvo, by dokončovali nově zvolení zastupitelé, kteří by tím pádem byli postaveni před hotovou věc bez možnosti uplatnit svůj politický názor a mandát. Hrozilo by také, že by proces výběru nového vlastníka vrcholil v závěru předvolební kampaně a celý proces by tak mohl získat hořkou příchuť, jež by mohla případné zájemce odradit,“ uvedl po skončení semináře primátor Charvát.

Shoda na prodeji majoritního podílu trvá však i nadále

Jak dodal, v diskuzi byla však vyslovena obecná shoda k záměru prodat majoritní podíl HC Dynamo Pardubice. Záměr prodeje majoritního podílu tak bude stažen z již schváleného programu dubnového jednání pardubického zastupitelstva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here