Rvačka mezi psy skončila ošetřením jednoho z nich na veterině. Chovatel bude požadovat náhradu škody

0
491
Foto: Pixabay.com

Ve středu 18. dubna před osmou ráno bylo strážníkům oznámeno, že se u restaurace v Poděbradově ulici nachází uhynulá kočka. Hlídka prověřila místo i okolí, avšak zvíře nikde nezaregistrovala.

Muž s jednou botou a napůl svlečenými kalhoty

V 11.36 hodin byli strážníci přivoláni k nákupnímu centru ve Škroupově ulici, kde ležel muž, jenž měl obutou pouze jednu botu a napůl svlečené kalhoty. Hlídka tedy místního bezdomovce, který se orientoval, odsud vykázala.

Uhynulý holub na střeše domu na Resselově náměstí

Před půl druhou odpoledne požádala strážníky o spolupráci operátorka hasičů, jelikož obdržela oznámení od ženy, která na střeše bytového domu na Resselově náměstí zaregistrovala uhynulého holuba. K budově se tedy dostavila hlídka, která zde od zasahujících hasičů převzala uhynulého ptáka, kterého následně dopravila do veterinární kliniky k odborné likvidaci.

Odstavený vozík s polystyrenem na Nábřeží Karla Čapka

O několik minut později vyjeli strážníci na Nábřeží Karla Čapka, kde se podle telefonického oznámení na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy nacházel odstavený nákupní vozík naplněný polystyrenovými deskami. Hlídka po příjezdu na místo obsah vozíku naložila do služebního automobilu a dopravila do sběrného dvora, kde materiál ponechala. Ohledně odstaveného nákupního vozíku byl informován pracovník příslušného supermarketu, který zajistil jeho následné vyzvednutí technikem prodejny.

Neoprávněné parkování vozidla v Poděbradově ulici

Ve 14.23 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že na jeho vyhrazeném parkovacím místě v Poděbradově ulici parkuje neoprávněně cizí vozidlo. Ještě před příjezdem hlídky ji však oznamovatel kontaktoval s tím, že už zmíněný automobil mezitím odjel pryč.

Strážníci vykázali z lavičky otravného bezdomovce

Krátce před 15. hodinou informovala strážníky místní žena o bezdomovci, který ležel na lavičce před nákupním centrem na Palackého třídě. Hlídka tady zastihla muže sedícího, avšak kvůli jeho nevhodnému chování ho z místa vykázala.

Dvě parkovačky za stání na zeleni na Palackého třídě

Přesně v 16 hodin byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde měl za panelovým domem parkovat automobil na veřejné zeleni. Hlídka zde zaregistrovala hned dvě takto zaparkovaná vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Pes napadl druhého psa. Musel být ošetřen na veterině

V 17.38 hodin se na strážníky obrátil telefonicky chovatel psa, jehož zvíře napadl cizí pes, který jej poranil takovým způsobem, že musel být ošetřen veterinárním lékařem. Následně oznamovatel zjistil majitelku útočícího psa, kterou v uvedené věci oslovil, avšak ona s ním odmítla komunikovat. Hlídka následně tedy ženu kontaktovala a zjistila její totožnost, kterou poskytla majiteli poraněného psa, neboť ten bude po majitelce požadovat finanční náhradu za ošetření svého zvířete veterinářem občanskoprávní cestou.

Automobil parkující ve Slatiňanech na chodníku

O chvíli později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Slatiňan, kde měl v Jiráskově ulici parkovat automobil na chodníku. Hlídka prověřila ulici, avšak takto zaparkované vozidlo nezaregistrovala.

Pátrání po nezletilém chlapci trvalo až do večera

Ve 20.50 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, a to z důvodu pátrání po nezletilém chlapci z Chrudimi. Hlídka poté postupovala podle pokynů policie do 22. hodiny, kdy byl chlapec nalezen a pátrání bylo ukončeno.

Volně pobíhající pes obtěžoval občany na nádraží

Ve 21.03 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že se u vlakového nádraží v ulici Čs. armády nachází muž, který ohrožuje kolemjdoucí osoby volně pobíhajícím psem plemene stafordširský bulteriér. V době příjezdu hlídky měl však muž zvíře při sobě a řádně zajištěné. Strážníci jej přesto poučili o dodržování vyhlášky města a poté odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here