Futsalisté Era-Packu Chrudim jsou zase o krok blíž k mistrovskému titulu. Porazili Spartu Praha na jejím hřišti

0
511
Ilustrační foto: fkerapack.cz

Futsalisté ERA-PACKu Chrudim jsou krok od zisku čtrnáctého titulu v historii klubu! Obhájce titulu přivezl druhý finálový bod ze hřiště pražské Sparty Praha, kde rozhodl o vítězství ve druhém poločase. Hosté v něm skórovali třikrát a ve finálové sérii vedou již 2:0!

Spartě chyběla trojice důležitých hráčů

Sparta Praha vstoupila do odvety bez trojice důležitých hráčů – kvůli žlutým kartám zůstali mimo hru David Cupák a Angellot, pro zranění nenastoupil Pimpolho. Absence zmíněných futsalistů se ale vůbec neprojevila. Chrudimští v prvním poločase marně dobývali obranu pražské Sparty, která bránila velmi dobře. V největší šanci úvodní dvacetiminutovky se ocitl kapitán Lukáš Rešetár, který ale po rohovém kopu před osamoceným Vahalou neuspěl.

Era-Pack otevřel skóre jako první v druhém poločasu

První poločas tak skončil bezbrankovým stavem, na góly si fanoušci na Podvinném mlýně a na stanici ČT Sport museli počkat až do druhého poločasu. Konkrétně na 24. minutu, kde se prosadil třináctinásobný mistr České republiky. Naprosto osamocen zůstal na levé straně Max, jeho střela se zastavila na tyčce, pro volného Felipeho již nebyl problém dorazit míč do odkryté branky a poslal tím ERA-PACK do vedení.

Lukáš Rešetár pečetil výsledek gólem do prázdné branky

Sparta Praha s blížícím se závěrem utkání zvolila hru bez brankáře, ta se jí ale stala osudná. Roman Mareš dokázal vystihnout nepřesnost v kombinaci soupeře a z vlastní poloviny nekompromisně trefil odkrytou klec pražského soka. A to ještě nebylo ze strany Chrudimi vše. Lukáš Rešetár ve sprinterském souboji předběhl Amadea a následně do prázdné branky zarazil definitivní razítko na druhé vítězství ve finále VARTA futsal ligy.

Hodnocení trenéra Condeho po utkání

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Do utkání jsme vstoupili trochu úzkostlivě a vytvořili několik chyb, postupem času jsme se začali zlepšovat. Podobné zápasy vyžadují spoustu koncentrace a trpělivosti, protože většinu času odehrál soupeř na posledních patnácti metrech hřiště. Speciálně ve druhém poločase jsme ale předvedli kvalitní výkon a zápas kontrolovali. Finálový bod ze hřiště je velmi cenný. Nyní se musíme dát do kupy a nastudovat nejlepší strategii na další zápas.“

AC Sparta Praha – FK ERA-PACK Chrudim 0:3 (0:0)
Branky: 24. Felipe, 39. R. Mareš, 39. Rešetár (T. Koudelka)

AC Sparta Praha: Vahala (C) – Hájek, Brahimi, Amadeu, Marcelo, Fogaca, Kocourek, Belej, Levčík, Hora, Sop, Doležal

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, T. Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Rešetár (C), Slováček, Felipe

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here