V kanceláři Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici měli co do činění s agresivním mužem

0
729
Foto: Městská policie Chrudim

V úterý 24. dubna v 7.50 hodin byli strážníci přivoláni do budovy Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici, kde se v kanceláři jednoho z odborů nacházel agresivní muž. Hlídka po příjezdu tohoto občana nezastihla, neboť mezitím úřad opustil.

Parkovačka na automobilu v sídlišti Na Rozhledně

Přibližně o hodinu později bylo na linku 156 oznámeno, že nesprávně zaparkovaný osobní automobil komplikuje průjezd autobusům MHD v sídlišti Na Rozhledně. Hlídka tedy za stěrač takto zaparkovaného vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Další parkovačka na kamionu za supermarketem

Po deváté ráno vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice SNP, kde za nákupním centrem parkoval nákladní automobil v místě, kde to zakazuje dopravní značení. Hlídka proto na kamion umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Odstavené auto bez registračních značek ve Slatiňanech

Ve 13.10 hodin upozornil strážníky místní občan na to, že ve Švermově ulici ve Slatiňanech dlouhodobě parkuje osobní automobil bez registračních značek. Strážníci po příjezdu na místo zjistili podle VIN kódu majitele tohoto vozidla a dále, že jeho registrační značky byly uloženy do depozitu. Při následném kontaktu majitel sdělil, že je jeho automobil připraven k ekologické likvidaci, avšak z důvodu vytížení příslušné firmy bude z komunikace odstraněn jejími pracovníky až ke konci týdne.

Na stadionu ve Slatiňanech ležel opilec. Jel na záchytku

V 16.26 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že v areálu letního stadionu ve Slatiňanech leží podnapilý muž. Strážníci v něm zjistili místního obyvatele, který byl viditelně v podnapilém stavu. Při provedené orientační dechové zkoušce nadýchal 3,65 promile alkoholu, byl proto převezen k vyšetření do Chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kde byl následně předán personálu stanice.

Nesprávně zaparkovaný automobil ve Vlčnově

Krátce po 17. hodině byli strážníci přivoláni do Vlčnova, kde muž zaregistroval před okružní křižovatkou nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka po příjezdu k tomuto vozidlu shledala, že řidič na místě pouze zastavil, a to z důvodu neprodleného vyložení nákladu. Poté svůj automobil přeparkoval.

Parkovačka po udání oznamovatele v Malecké ulici

V 18.15 hodin byli strážníci telefonicky upozorněni na nesprávně zaparkovaný automobil v Malecké ulici. Hlídka tedy za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Jízda na neosvětleném minimotocyklu v Poděbradově ulici

Ve 20.06 hodin vyjeli strážníci na základě oznámení občana do Poděbradovy ulice, kde řidič jezdil na neosvětleném minimotocyklu a zároveň neměl během jízdy ochrannou přilbu. Po příjezdu hlídka však na místě tohoto motoristu nezaregistrovala.

Poškozený chodník na křižovatce ulic Havlíčkova a Koželužská

Přesně ve 21 hodin oznámil na linku 156 muž, že se v křižovatce ulic Havlíčkova a Koželužská otáčel nákladní automobil a při tomto manévru došlo k poškození chodníku. Řidič následně před odjezdem z křižovatky ponechal na místě list papíru, na kterém uvedl registrační značku svého vozidla. Hlídka oznámení prověřila a shledala, že nákladní automobil během otáčení skutečně poškodil několik metrů chodníku, proto byla věc předána Policii ČR.

Noční jízda mládeže na motorce v Městském parku

O půl jedenácté v noci kontaktovala strážníky místní žena s tím, že v Městském parku jezdí někdo na motorce. Strážníci zde zastihli skupinku mladých lidí, která měla při sobě minimotocykl, na kterém však nikdo z nich nejezdil. Hlídka tedy osoby poučila a poté odjela.

Zloději? Kdepak. Jen majitel obchodu s opravářem

Ve středu 25. dubna po půl jedné v noci byli strážníci přivoláni do Gorkého ulice, kde místní žena zaregistrovala pohyb osob u prodejny místního obchodníka a pojala obavu, zda není prodejna právě vykrádána. Hlídka zde však zastihla majitele obchodu a servisního technika chladícího zařízení. Po tomto zjištění strážníci zase odjeli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here