Mateřská škola Víta Nejedlého bude až do konce srpna kvůli rozsáhlé rekonstrukci uzavřena

0
1689
Ilustrační foto: Pixabay.com

Ve středu 2. května začne plánovaná rekonstrukce Mateřské školy Víta Nejedlého. Uvedla to mluvčí chrudimské radnice Sylva Drašnarová. Dojde zde podle ní k rozsáhlé opravě elektroinstalace, výměně oken, zateplení a osazení vzduchotechniky do tříd. Stavební úpravy se přitom dotknou jak objektu mateřinky, tak i hospodářského pavilonu.

Zakázka bude stát takřka 10 milionů korun

Dodavatelem stavby bude společnost Kurštejn stavební a obchodní firma s. r. o. z Jezbořic, která zakázku vysoutěžila za 9.480.582 Kč včetně DPH. Část těchto financí pokryje evropská dotace. Rekonstrukce, která potrvá až do 24. srpna, bude bude probíhat za úplného přerušení docházky. Pro děti, které jsou k docházce přihlášeny, byl proto zajištěn náhradní provoz v ostatních mateřských školách v Chrudimi.

Starosta slibuje rekonstrukce dalších mateřinek

„Víta Nejedlého je první mateřskou školou v našem městě, která projde tak rozsáhlou rekonstrukcí, není rozhodně ale poslední,“ slibuje starosta města Petr Řezníček (SNK ED) a dodává: „Aktuálně připravujeme projekt na Mateřskou školu U Stadionu. K realizaci by mělo dojít už v příštím roce.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here