V leťáku za Muzeem tentokrát pálení čarodějnic kvůli zasetí nové trávy nebude

0
2338
Spolek MaChr musí tentokrát pálení čarodějnic oželet. Foto: Bioleťák Chrudim

Spolek MaChr, který provozuje letní kino za Muzeem, se musel letos vzdát pořádání pálení čarodějnic. Vydal proto krátké prohlášení, v němž absenci tohoto tradičního svátku v centru Chrudimě zdůvodňuje.

Je třeba nechat trávě prostor pro její růst

„Vážení a milí Chrudimáci! Chystali jste se k nám letos na Čarodejnice? Je nám to sice velmi líto, ale letos se v Leťáku Čarodejnice pro veřejnost nemohou konat. Ten nejzásadnější důvod je nové zasetí trávy v místech, kde loni byla vytvořena štěrková cesta pro opravy břehů Chrudimky. Je třeba trávě nyní nechat prostor pro růst, abychom Vás mohli ve filmové sezóně přivítat již v zeleném Leťáku. Děkujeme za pochopení,“ vzkazují provozovatelé kina.

Zákaz Koniášova potlachu vyhnal čarodějnice z centra

A protože se nekoná už ani Koniášův potlach za Divadlem Karla Pippicha, který současné vedení radnice zakázalo, Filipojakubská noc se z centra Chrudimě nadobro vytratila. Ohně tak vzplanou například v areálu restaurace Festunk nebo třeba na Pumberkách v restauraci U Kapličky. Za dalšími oslavami Filipojakubské noci (ve skutečnosti jde o keltský svátek Beltaine, kterým se oslavuje přichod jara, tepla a znovuzrození, a který si církev přisvojila) musíme však do okolí. Nejvíce příležitostí nabízí sousední Slatiňany, kde se budou pálit ohně například u Hospůdky Na Hřišti nebo na prostranství před hostincem U Půhonných ve Škrovádu. Největší show však připravuje pro rodiny s dětmi už od 17 hodin nedaleká výletní restaurace Monaco, která se chystá zabavit děti i dospělé.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here