Dramatizace slavného románu Paní Bovaryová na prknech Divadla Karla Pippicha v Chrudimi

0
438

Ve čtvrtek 3. května v 19 hodin uvede pražské Divadlo pod Palmovkou na Hlavní scéně Divadla Karla Pippicha v Chrudimi dramatizaci slavného románu o hledání rodinného štěstí, nevěře, finanční a morální krizi Paní Bovaryová.

Proč spojila krásná žena život s nudným mužem?

O čem hra bude? Ema je provdána svými rodiči za venkovského lékaře, Karla Bovaryho. Ten svoji ženu bezmezně miluje, ale Ema upadá do monotónnosti manželského života. Spojení Emy a Karla vyvolává u mnohých lidí údiv. Nedokáží si vysvětlit, co tyto dva lidi vlastně spojuje. Proč spojila tak krásná žena, jakou je Ema, svůj život s mužem, který je nudný, nespolečenský a ustrašený? I proto se Ema stává terčem touhy některých mužů. A nakonec jim podlehne. Přitom jen touží po ujištění, že je milována, to však nachází pouze u milenců, u svého muže nikoli. Hlavním tématem je nenaplněná láska a peníze. Paní Bovaryová přichází o iluze a uchyluje se ke krajnímu řešení. Představení je vhodné od 15 let.

Hrají: Lucie Štěpánková, Martin Hruška, Radek Valenta, Zuzana Slavíková, Jan Teplý, Jan Hušek, Ondřej Veselý
Režie: Michal Lang

Vstupenky je možné koupit i v předprodeji

Vstupenky jsou k dispozici i v předprodeji v Divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 603 881 003 od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 18 hodin, v pátek potom od 14 do 17 hodin, nebo v Turistickém informačním centru na Resselově náměstí na telefonním čísle 773 993 333 či od pondělí do pátku v době od osmi do 12 hodin a poté od 12.30 do 16 hodin.

Video: Divadlo pod Palmovkou
Zdroj: YouTube.com

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here