Volně pobíhající psi v ulicích Obce Ležáků a K Ploché dráze. První z nich však strážníkům utekl

0
394
Foto: Pixabay.com

V neděli 6. května několik minut po sedmé ráno volal na linku 156 místní občan s tím, že v parčíku u supermarketu v ulici Obce Ležáků zaregistroval volně pobíhajícího psa světlé barvy a středního vzrůstu. Strážníci se následně pokusili zvíře odchytnout, avšak pro jeho plachost se k němu opakovaně nepodařilo přiblížit na dostatečnou vzdálenost, aby mohla být použita odchytová tyč. Pes poté odběhl neznámo kam.

Volně pobíhající pes v ulici K Ploché dráze

V 10.44 hodin následovalo další telefonické oznámení o volně pobíhajícím psovi hnědé barvy a většího vzrůstu v ulici K Ploché dráze. Hlídka prověřila lokalitu i její okolí, avšak zmíněné zvíře nikde nezaregistrovala.

Uhynulá kočka na parkovišti na Palackého třídě

Po půl dvanácté dopoledne byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde na parkovišti zaregistroval občan uhynulou kočku. Hlídka tedy zvíře vyzvedla a následně je dopravila do veterinární kliniky k odborné likvidaci.

Parkovačka za stání v zákazu vjezdu ve Slatiňanech

Přibližně o deset minut později obdrželi strážníci telefonické oznámení o automobilu, jenž parkoval ve Spojovací ulici ve Slatiňanech, kam je vjezd dopravní značkou zakázán. Hlídka tedy za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Odchycený pes poblíž restaurace v Trpišově

V 17.56 hodin vyjeli strážníci do Trpišova, jelikož v okolí zdejší restaurace volně pobíhal pes. Hlídka tedy zvíře odchytla a následně jej po vyřešení přestupku vydala místní majitelce.

Proč se spustil večer alarm na Masarykově náměstí?

Před 19. hodinou volal na linku 156 místní občan s tím, že na Masarykově náměstí zní akustický alarm u budovy jedné z firem. Hlídka však na místě narušení budovy neshledala, proto následně kontaktovala jejího majitele z Pardubic, který se dostavil, aby objekt zkontroloval.

Odhozená injekční stříkačka v Akátové ulici

Krátce před půl osmou večer byli strážníci přivoláni do Akátové ulice, kde na autobusové zastávce zaregistroval občan odhozenou injekční stříkačku. Hlídka tedy nález vyzvedla, uložila do speciálního kontejneru a poté předala k odborné likvidaci.

Další udání v Malecké ulici za stání na vodorovné značce

Ve 22.14 hodin informoval strážníky místní občan o nesprávně parkujícím automobilu v Malecké ulici, jehož řidič zde porušil vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka proto za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Strážníci vykázali z Chrudimské nemocnice bezdomovce

O několik minut později vyjeli strážníci do Chrudimské nemocnice, kde personál zaregistroval bezdomovce, který se tady bezdůvodně zdržoval. Hlídka tohoto muže, jenž byl zdravotně v pořádku, proto z nemocnice vykázala.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here