Když musíme svoje vlastenectví obhajovat, začíná být v této zemi něco špatně

1
269
Foto: Pixabay.com

Loni touto dobou jsem napsal, že se klaníme padlým hrdinům a sami přitom nevíme, nakolik jsme vůbec vlastenci. Nyní se to ukázalo v souvislosti s místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou, který si dovolil uctít památku padlých rudoarmějců v přítomnosti ruského motorkářského klubu Noční vlci a byl za to veřejně pokárán svým předsedou Janem Hamáčkem, jenž jej zároveň vyzval k omluvě aktivistům, kteří sem přišli protestovat a byli posléze zadrženi policií.

Aktivisti přisátí na neziskovkách a státních penězích?

Jenže, co se nestalo. Foldyna, jak bývá jeho zvykem, neprodal svoji kůži zadarmo a trefně pojmenoval současné pokrytectví některých českých politiků i novinářů, kteří najednou zapomněli na to, komu vděčí za svoji svobodu, jež byla draze vykoupena krví. Označil přitom zadržené aktivisty za tvůrce Majdanu přisáté na neziskovky a státní peníze, za něž vyvolávají v zemi nepokoje. Jde podle něj o stále stejnou partu lidí, která dehonestuje i hlavu státu. Neváhal zároveň otevřít ani téma kontroverznosti, kterým se tak často ohánějí česká média a nálepkují jím ty, kteří se snaží pojmenovat věci pravými jmény. „Čím je motorkářský klub kontroverzní? Tím, že má vlastní vlajky? Vy byste nejraději, kdybychom přestali mít jakoukoliv historii, svoje umělce, historiky, filozofy a vzhlíželi jen k těm druhým,“ prohlásil Foldyna v narážce na aktivisty, kteří stále častěji křičí a demonstrují v ulicích. V Chrudimi jich také několik máme, jen s tím rozdílem, že prudí na internetu.

Je vlastenec špinavé slovo? Máme se stydět…?

„Vlastenec je špatné a špinavé slovo? Máme se stydět za kladení kytek na hroby?“ ptá se dál Foldyna. Na to nezbývá, než rázně odpovědět: „Nikoliv!“ A souhlasím s ním, že se nesmíme nechat zatlačit do kouta několika uřvanci, kteří jsou placeni za to, aby dělali v naší zemi hybridní politiku. Stejně tak bychom měli zůstat sami sebou a neuhýbat před těmito výzvami. Zůstaňme Čechy a buďme na to hrdí. Zachovejme si čest a neváhejme se poklonit tomu, kdo za nás prolil krev bez ohledu na to, jaká je za námi historie, či jak se odvíjí současná politická situace, kterou za nás stejně dělají jiní. Bez statečnosti, pokory a cti nemáme jako národ šanci přežít. Národ (ne ovce) je totiž mnohem víc než nadnárodní byznys, který za všemi nepokoji ve světě stojí. Žijeme tady a teď a máme zodpovědnost za tuto zemi, kterou nám svěřili naši předkové. Hleďme tedy, abychom ji měli komu odkázat a neprodali ji za pomíjivou iluzi vysoké životní úrovně. I ta má svoje hranice a nebude trvat donekonečna. Za to český národ tu žije už po tisíciletí. Buďme proto hrdí na projevy vlastenectví a važme si těch, kteří se ho jako Foldyna nebojí vyjádřit.

Video: Lukáš Šimčík
Zdroj: YouTube.com

1 komentář

  1. Dobrý den .
    Pana Jaroslava Foldynu nemusím . Je to ale asi tím , že ho mám ve spojení s ČSSD která je dle mého názoru velmi poškozená vlastními lidmi , nemocná atd. Proto pana Foldynu neznám , proto jeho výroky v médiích nesleduji , ale tímto příspěvkem se u mne zařadil mezi těch pár politiků ( bělochů ) , kterých zde je jako šafránu .
    Pane Jaroslave Foldyno , právě pro tento emocionální video příspěvek , palec nahoru pro vás .
    S pozdravem občan IV kategorie Sládeček .

ZANECHAT ODPOVĚĎ