Strážníci museli řešit konflikt sousedů v Cereghettiho ulici kvůli umístění přístřešku na plynoměr

0
488
Ilustrační foto: Pixabay.com

V úterý 8. května před desátou dopoledne byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, kde místní občan nalezl na lavičce u dětského hřiště sáček s dětskou bižuterií. Hlídka tedy nález převzala a následně jej odevzdala do depozitu Oddělení ztrát a nálezů MěÚ Chrudim.

Vozidlo blokovalo výjezd autobusu ze zastávky

V 11.22 hodin volala na linku 156 místní žena s tím, že v Malecké ulici zaregistrovala autobus MHD, jehož řidič měl problém při vjezdu do autobusové zastávky, neboť jeho jízdu komplikoval nesprávně zaparkovaný automobil. Po příjezdu hlídky se však již toto vozidlo na uvedeném místě nenacházelo.

Konflikt sousedů v Cereghettiho ulici kvůli plynoměru

Přesně o půl třetí odpoledne kontaktoval strážníky obyvatel Cereghettiho ulice s tím, že měl opakovaně konflikt se svou sousedkou. Hlídka následně jednala s oznamovatelem i s uvedenou ženou. Záhy vyšlo najevo, že příčinou jejich vzájemného sporu je umístění přístřešku na plynoměr, který měl několika centimetry neoprávněně zasahovat na pozemek druhého z nich. Celá událost byla proto řešena následující den, kdy proběhlo setkání projektanta se stavbyvedoucím probíhající plynofikace, kteří se pokusí najít vhodné řešení ke spokojenosti obou stran.

Zadržení dvojice prodejců energií ve Svěchyňově ulici

Po půl třetí odpoledne vyjeli strážníci na základě telefonátu místního občana do Svěchyňovy ulice, kde se v jednom z domů pohybovali prodejci energií, kteří přes výzvy obyvatel odmítali jejich dům opustit. Hlídka v budově zastihla dvojici prodejců, kterou poučila o protiprávnosti jejich jednání. Následně vše zadokumentovala a spisový materiál postoupí přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi k dořešení.

Personál nemocnice si stěžoval na bezdomovce

V 19.09 hodin volal na linku 156 personál Chrudimské nemocnice s tím, že se v budově bezdůvodně pohybuje bezdomovec konkrétního jména. Hlídka po příjezdu ke zdravotnickému zařízení zaregistrovala zmíněného muže pohybujícího se na ulici, tedy mimo areál nemocnice.

Hlasitá hudba z aut u výměníku v sídlišti Na Větrníku

O několik minut později byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, kde se u výměníku sjížděli mladí lidé v automobilech, v nichž hlasitě hrála autorádia. Hlídka oznámení prověřila, avšak žádná vozidla s hrající hudbou na místě nezaregistrovala.

Parkovačka za stání na zeleni v sídlišti Víta Nejedlého

Před půl osmou večer informoval městské strážníky místní občan o tom, že v sídlišti Víta Nejedlého před domem parkuje automobil přímo na zeleni. Hlídka tedy na takto zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Násilné otevření jednoho z bytů v Azylovém domě

Ve 20.42 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník Policie ČR, neboť bylo třeba poskytnout asistenci hasičům, kteří měli provést otevření bytu v Azylovém domě v Malecké ulici, a to na žádost jeho obyvatelky. Hlídka po příjezdu na místo požadovanou asistenci zasahujícím hasičům poskytla.

Nález opuštěného mláděte sovy v Topolské ulici

Krátce před půl desátou večer vyjeli strážníci do Topolské ulice, kde místní občan zaregistroval u přístřešku na popelnice opuštěné mládě sovy a během telefonické konzultace pracovníci záchranné stanice živočichů oznamovateli doporučili, aby na místo přivolal hlídku městské policie. Strážníci tedy mládě odchytli a umístili do odchytové klece. Poté bylo zvíře dopraveno do služebny, kde je následující dopoledne převzal do své péče pracovník záchranné stanice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here