SK Viktorie Jirny – MFK Chrudim 1 : 1 (po penaltách 2 : 3)

0
35

V 27. kole ČFL proti sobě nastoupila mužstva SK Viktorie Jirny a MFK Chrudim. Rozhodly až pokutové kopy.

Domácí vytěžili z minima maximum

V neděli 13. 5. 2018 na sebe narazila mužstva SK Viktorie Jirny a MFK Chrudim. Hosté byli v tomto utkání papírovým favoritem, ale také věděli, že domácí mají svou tvrz nedobytnou a jen tak se od nich body nevozí. Utkání začalo z obou stran opatrně. Hrálo se od vápna k vápnu, ale vyloženější šance nepřicházeli ani na jedné straně. Fotbalovější byli chrudimští. Drželi míč na svých kopačkách a snažili se o kombinace. Domácí spíše čekali na brejk a na chybu lídra tabulky. Poločasový výsledek tak byl bezbrankový a tak se druhý poločas začínal od začátku. V 50. minutě vracel míč před dotírajícím Mastíkem směrem na domácího brankáře jeden ze zadáků domácích, toho využil Kesner a sám za obranou překonal domácího brankáře Aleksandrova. Hosté chvíli reklamovali ofsajd. Asistent si totiž nevšiml nahrávky domácího hráče a zvedl praporek. Rozhodčí Urban však celou situaci viděl, svého asistenta opravil a gól uznal 0:1. Hosté kontrolovali hru a vytvořili si i možnosti k zakončení. V 75. minutě Kopecký obešel obránce domácích, ale jeho střela skončila jen na spojnici domácí branky. Další šanci domácích, a to hlavičku Rybičky, domácí brankář kryl. Hosté mohli výsledek navýšit, ale již se jim nepodařilo své možnosti přetavit v gólový efekt. Naopak domácí vyrovnali z ojedinělé akce ze standardní situace v 85. minutě. Chrudimští si nepohlídali dlouhý nákop, soupeř vyhrál hlavičkový souboj a poslal míč před Mrázkovu svatyni. Tam chrudimský brankář ještě střelu vyrazil, ale na dorážku Kejhy již nestačil 1 : 1. Domácí tak z minima vytěžili maximum a vyrovnáním si zajistili minimálně bod. O druhý důležitý bod se hrála dovednostní soutěž na pokutové kopy. Při ni vynikl brankář Mrázek který hned tři pokutové kopy kryl. Do konce soutěže je tak vše stále otevřené a Chrudimští si nadále udržují čtyřbodový náskok před druhým LOKO Vltavín.