Filmový klub Chrudim uvede černou komedii Sieranevada o nepovedené zádušní hostině

0
449

Filmový klub Chrudim uvede ve čtvrtek 17. května ve 20 hodin v Městském kině koprodukční film Sieranevada.

Patálie, pozdní příchody a vpády nezvaných hostů

O co půjde? Tři dny po teroristických útocích na pařížskou redakci časopisu Charlie Hebdo a čtyřicet dní po smrti otce přijíždí Lary, úspěšný lékař, do rodičovského bytu, aby tam strávil sobotu s pozůstalými a uctil památku zesnulého. Vrcholem má být příchod kněze a zádušní hostina. Vše je naplánováno, ale nic nevychází: program narušují drobné patálie, pozdní příchody, vpády nezvaných hostů i neustávající rozmíšky, odhalující mnohé o samotných postavách i společnosti, jejíž jsou členy.

Vícegenerační rodinné vztahy založené na povrchnosti

Černý humor kombinovaný s dramatem, úsporný režijní styl, stísněný prostor panelákového bytu, vícegenerační rodinné vztahy založené na povrchnosti a plytkých řečech. To jsou hlavní atributy téměř tříhodinového filmu, který svou břitkostí i námětem odkazuje na Buňuelův Nenápadný půvab buržoazie.

Možnost pořídit si průkazku do všech filmových klubů

Vstupné na představení stojí 100 korun, s průkazem Filmového klubu (FK) pouhých 60 Kč. Zájemci si mohou zároveň přímo na místě pořídit průkazku FK za 60 korun na rok 2018, která jim zajišťuje po celý rok slevy na vstupné ve všech filmových klubech v České republice a také na některých filmových festivalech a seminářích.

● čtvrtek 17. května: Sieranevada
režie: Cristi Puiu, Rumunsko / Francie / Bosna a Hercegovina / Chorvatsko / Makedonie, 2016, 173 min.

Video: TIFF Trailers
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here