Stavba nové bytovky pod Kopanicí rušila o víkendu okolní obyvatele

0
1144
Stavba nového rezidenčního bydlení pod chrudimskou Kopanicí začala demolicí objektu pocházejícího z 15. století. Foto: Roman Zahrádka

V sobotu 12. května po osmé ráno byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, kde v křižovatce s Družstevní ulicí občan zaregistroval nesprávně zaparkovaný automobil, jehož řidič porušil vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka zde shledala hned tři takto zaparkovaná vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Stížnost na probíhající stavbu pod Kopanicí

O několik minut později kontaktoval strážníky místní občan s tím, že je rušen stavebními pracemi, které jsou prováděny na staveništi pod Kopanicí. Hlídka zde shledala, že uvedené práce provádějí dělníci, kteří se však svojí činností protiprávního jednání nedopustili.

Autovrak zasahující do vozovky v Lupáčově ulici

V 8.17 hodin vyjeli strážníci do Lupáčovy ulice, kde občan zaregistroval odstavený autovrak, jenž zasahoval do komunikace a tvořil překážku silničního provozu. Hlídka po prověření skutečného stavu věci přivolala odtahovou službu, která vozidlo z komunikace odstranila. O odtahu automobilu byl vyrozuměn jeho majitel, kterého se strážníkům podařilo zjistit.

Skupinka mladíků otravovala hlasitou hudbou Na Větrníku

Po poledni bylo na linku 156 oznámeno, že v sídlišti Na Větrníku skupinka mladíků opravuje automobily a k tomu jim hraje hlasitá hudba. Hlídka zde zastihla trojici mladých lidí, kteří společně vyměňovali kola na vozidle. Na místě bylo ticho a žádné přestupkové jednání strážníci nezaregistrovali.

Štěně nalezené v sídlišti Víta Nejedlého skončilo v útulku

Před půl čtvrtou odpoledne obdrželi strážníci telefonické oznámení od muže, který nalezl v sídlišti Víta Nejedlého malé štěně. Strážníci zvíře převzali od oznamovatele a podle evidenční známky na obojku zjistili jeho majitele ze Škroupovy ulice. Protože se ho však nepodařilo kontaktovat, bylo štěně převezeno do útulku v Sečské ulici, kde bylo hlídkou umístěno do připraveného kotce.

Už druhá stížnost na hlasité mladíky v sídlišti Na Větrníku

V 16.01 hodin byli strážníci přivoláni zpět do sídliště Na Větrníku, kde měla skupinka mladíků opět opravovat automobil, který však tentokrát stál v místě, kde je dopravní značkou zakázáno zastavení. K tomu stejně jako v prvním případě měla vyhrávat hlasitá hudba. Hlídka po příjezdu na místo žádné zaparkované vozidlo nezaregistrovala a všude bylo ticho.

Porucha světelné signalizace na přejezdu v Markovicích

Přesně v 17 hodin upozornil strážníky místní občan na poruchu světelné signalizace na železničním přejezdu v Markovicích. Hlídka proto okamžitě kontaktovala České dráhy, které přislíbily zjednat neprodleně nápravu.

V ulici Dr. Milady Horákové vyvrátil vítr vzrostlou břízu

V 18.53 hodin vyjeli strážníci do ulice Dr. Milady Horákové, kde u autobusové zastávky občan zaregistroval spadlý strom. Hlídka po příjezdu na místo našla vyvrácenou břízu, která nedopadla na zem a zůstala opřená o nedaleký vzrostlý strom. Po konzultaci se na místo dostavili hasiči, kteří strom odřízli a uložili na zem, aby neohrožoval kolemjdoucí osoby. O události byla následně v pracovní den informována příslušná pracovnice městského úřadu.

Oslava narozenin rušila v noci obyvatele Slatiňan

Před jednou v noci bylo na linku 156 oznámeno, že v okolí restaurace ve Slatiňanech je rušen noční klid hlasitou hudbou. Strážníci tedy v podniku kontaktovali odpovědnou osobu, která znějící hudbu okamžitě vypnula a probíhající oslavu narozenin ukončila. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Hlasitá oslava kolaudace bytu budila okolní obyvatele

Ve 02.04 hodin upozornil strážníky místní občan na to, že v křižovatce ulic Palackého třída a Fibichova dochází k rušení nočního klidu hlasitou hudbou, která vychází z tamního domu. Strážníci tedy kontaktovali jeho obyvatele, který v tuto dobu slavil kolaudaci svého bytu. Následně muž hudbu ztlumil a zavřel všechna okna, aby již nikoho nerušil. Po vyřešení přestupku hlídka zase odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here