MFK Chrudim – Sokol Brozany 3 : 0 (0 : 0)

0
845

V sobotu 19. května bylo na Městském stadionu Za Vodojemem sehráno v rámci 28. kola ČFL utkání MFK Chrudim – Sokol Brozany, v němž domácí přehráli v druhém poločasu hosty.

Chrudim porazila třemi góly Brozany

MFK Chrudim – SK Sokol Brozany 3:0 (0:0)

Branky: 47. (PK) a 90. Kopecký, 52. Rybička

Karty: ŽK: 55. Vodrážka (CHR), 62. Langr (CHR), 71. Krčál (CHR) – 23. Slanička (BRO), 47. Cibulka (BRO), 47. Chukwuma (BRO), 86. Šollar (BRO)

Rozhodčí: Zadinová – Hájek, Lafek

Diváci: 260

MFK Chrudim: Mrázek – Kesner, Krčál, Drahoš, Mastík – Langr (C) – Dostálek (65. Vašulín), Vodrážka, Kopecký (90. Tlapák) – Rybička (89. Zavřel), Vavrouš (75. Stránský)

SK Sokol Brozany: Lipš – Franc, Matheus, Cibulka (C) – Mešič, Studecký (78. Benda), Marič (72. Tichý), Slanička, Šollar, Veselý – Chukwuma

Hosté zvolili na úvod vyčkávací taktiku

Zápas 28. kola ČFL mezi MFK Chrudim a SK Sokol Brozany byl důležitý pro obě mužstva. Zatímco domácí se snažili odrazit atak druhého Vltavínu, soupeř stále netušil, kolik týmu bude z České fotbalové ligy sestupovat, a v tomto kontextu potřebovala obě mužstva každý bod. Domácí začali opatrně a také hosté zvolili vyčkávací taktiku. Vzorně fungující defenziva hostí nepouštěla domácí do zakončení. Střelu Dostálka zadáci Brozan zblokovali. Sympatická kolmice mezi obránce hledala rozběhnutého Kopeckého, ale brankář Lipš, bleskurychle zareagoval a včasným vyběhnutím odkopl míč do bezpečí. I hosté se snažili dotírat na domácí zadáky, ale chrudimští defendři pracovali na jedničku. Hrálo se tedy převážně mezi šestnáctkami a čekalo se, které mužstvo udělá chybu hodnou k potrestání. Blíže ke vstřelení gólu byli domácí. Krčálovu hlavičku vykopával jeden ze zadáků Brozan z brankové čáry. Dostálkova a Rybičkova střela minula hostující branku jen o několik decimetrů. Hosté vyslali jedinou střelu za poločas na brankáře Mrázka ve 30. minutě Veselým, ale chrudimský brankář robinzonádou míč vyrazil na roh. Domácí vyslali na brozanskou branku střel z toho se tři vešly mezi tyče. Hosté ohrozili domácí branku jednou Veselým. Poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Domácí byli v druhém poločasu aktivnější

Druhý poločas začali domácí aktivně a hned v úvodu měli možnost zahrávat rohový kop. Ve 48. minutě přišel přesný centr z pravé strany na domácího Rybičku. Ten si míč zpracoval, ale byl nedovoleně atakován obráncem Brozan. Následoval pokutový kop, který s přehledem proměnil domácí kanonýr Kopecký 1:0. V 52. minutě přišel centr za obranu hostí ti si nepohlídali rychlou akci Chrudimských, která skončila druhou radostí domácích fotbalistů. Langr na půlce ve skluzu vyslal do samostatného úniku Rybičku, který si v zakončení počínal mazácky a elegantně přehodil brankáře Lipše – 2:0. Obě mužstva přitvrdila a hosté se snažili s vývojem utkání ještě něco udělat. Domácí však zkušeně drželi míč a nedávali soupeři přílišné naděje. Po několika závarech před domácím Mrázkem se však gólově hosté neprosadili. V 90. minutě naopak za malou domů nařídila rozhodčí nepřímý kop. Kesner vyzval ke střele Kopeckého, který přímou střelou k tyči nedal brankáři Brozan žádnou šanci 3:0. Domácí tak získali za domácí výhru tři body do tabulky ČFL a nadále drží čtyřbodový náskok.

Zdroj: YouTube.com