Radní navrhnou zastupitelům finančně podpořit konání několika akcí ve městě. Mají na to necelých 200 tisíc

0
400
Foto: Pixabay.com

Chrudimští radní se rozhodli podpořit dotacemi několik tradičních akcí ve městě. Mezi nimi i jednu novinku. Řádově přitom rozdali desetitisíce korun, dohromady pak necelých 200 tisíc, které doporučí ke schválení městským zastupitelům. A na koho se tentokrát dostalo?

Červnové slavnosti na Podhůře doplní akce Balóny nad Chrudimí

Částkou 25 000 korun podpoří radnice akci Balóny nad Chrudimí. Uvedenou sumu získá od města společnost Pragobalon Lava s. r. o., Praha, která je použije na ubytování, stravné posádek a palivo LPG pro balóny. „Jde o 9. ročník akce, která se pravidelně koná jako součást červnových Svatojánských slavností na Podhůře,“ říká k této investici místostarosta Jan Čechlovský (ODS).

Letecký den, vinobraní nebo letní akce pod širým nebem

Dalších 50 tisíc korun připadne Aeroklubu ČR-Chrudim na tradiční letecký den. Peníze budou v tomto případě použity na ukázky historických letadel či nákup pohonných hmot pro účinkující. Radní se rozhodli finančně podpořit také akci Chrudimská Pernštejn desítka a Svatováclavské vinobraní, kterou pořádá Oldřich Bujnoch. Dostane na ni od města celkem 80 tisíc korun. Nově pak radní přidělili částku 40 000 Kč Muzeu loutkářských kultur na projekt Bez nití – Odvázané pátky na terasách. Uvedené peníze mají posloužit k organizaci letních akcí pod širým nebem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here