Zahájení prodeje vstupenek na hudební festival Zlatá pecka Chrudim

0
1167

Ve čtvrtek 31. května bude zahájen prodej vstupenek na hudební festival Zlatá pecka Chrudim. Uskuteční se od 26. srpna do 2. září 2018. Program je k dispozici na www.zlatapeckachrudim.cz. Hlavním motivem druhého ročníku hudebního festivalu Zlatá Pecka Chrudim bude opera Jacquese Offenbacha, Krásná Helena, která se bude prolínat celým programem. Záštitu nad festivalem převzala světově uznávaná mezzosopranistka Dagmar Pecková, která je místní rodačkou.

V období od 26. srpna do 2. září se milovníci klasické hudby setkají v nádherném prostřední Klášterních zahrad, v Kostele Nanebevzetí Panny Marie, ve velkém sále Muzea nebo v Divadle Karla Pippicha. Jedna z částí festivalu se odehraje také v nedalekých Medlešicích, na rekonstrukci medlešického zámku je v rámci festivalu vypsána i veřejná sbírka.

Těšíme se na všechny příznivce hudby, krásných Helen a dalších žen a míst s neopakovatelnou atmosférou. Na viděnou a na slyšenou v Chrudimi.

Foto: Chrudimská beseda

Krásný Helena, večer operních árií

Koncertní průřez nejkrásnější operou – bouffe o třech dějstvích z roku 1864, ve francouzském originále s českými dialogy a průvodním slovem.

Dagmar Pecková | Helena, mezzosoprán
Filharmonie Hradec Králové, dirigent | Vojtěch Spurný

Večer operních árií se uskuteční v Klášterních zahradách Chrudim v pondělí 27. srpna v 19 hodin.

Foto: Chrudimská beseda

Opera Paride ed Elen

Orchestr L‘armonia Terrena • Zdeněk Klauda, dirigent

Takzvaná reformní opera komponovaná pro Vídeň vypráví příběh, který se odehrál mezi soudem Parida a útěkem Parida a Heleny do Tróje.

Tento projekt je podporou mladé nastupující generace, počítá s obsazením rolí úspěšnými absolventy pěveckých kurzů minulého ročníku Interpretačních kurzů. V roli Parida se představí Jarmila Balážová, jedna z loňských frekventantek.

Muzeum barokních soch v Chrudimi v pátek 31. srpna v 19 hodin.

Foto: Chrudimská beseda

Smaragdová destička aneb Antický kabaret

Bohové, vraťte se, turistům se stýská. Hera v podání Dagmar Peckové, Zeus – Hanuš Bor, Artemis – Andrea Alesnerová a Hermes – Daniel Bambas. Autorem scénáře a režisérem je Tomáš Vondrovic. Marsyás: Vojtěch Spurný /průvodní slovo, klavírní doprovod/.

Hermes se zapomněl ve hmotě. Nesl kdysi – jakožto posel bohů – od Dia vzkaz lidem, na takové malé Smaragdové destičce. Ale cestou kosmem ji upustil. Buď se ohlédl za Venuší – Afrodítou, nebo na něj zaštěkala Psí hvězda… destička dopadla… nejspíš na tenhle maličký zapomenutý ostrůvek, kde není nic. Jen polorozpadlá zapomenutá taverna…

Divadlo Karla Pippicha Chrudim v neděli 2. září v 19 hodin.

Foto: Chrudimská beseda

Vstupenky je možné koupit i v předprodeji

Vstupenky jsou k dispozici i v předprodeji v Divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 603 881 003 od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 18 hodin, v pátek potom od 14 do 17 hodin, nebo v Turistickém informačním centru na Resselově náměstí na telefonním čísle 773 993 333 či od pondělí do pátku v době od osmi do 12 hodin a poté od 12.30 do 16 hodin.

Ilustrační video: Kodlc Chrudim
Zdroj: YouTube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here