Hlídka strážníků dostihla ujíždějícího provinilce. Kladl odpor a tak mu byla nasazena pouta

0
793
Foto: Městská policie Chrudim

V pátek 25. května po půl dvanácté dopoledne byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, kde se na parkovišti u supermarketu pohyboval podnapilý muž. Hlídka po příjezdu shledala tohoto obyvatele Luže orientovaného místem i časem, proto mohl odejít pryč.

V Moravské ulici vjelo auto na lávku pro pěší a poté do svodidel

Ve 14.32 hodin volal na linku 156 místní občan s tím, že v Moravské ulici zaregistroval osobní automobil, jenž vjel na lávku pro pěší a poté najel do svodidel. Strážníci na místě setrvali do příjezdu přivolané hlídky Policie ČR, která věc převzala k řešení.

Uhynulá kočka na chrudimském obchvatu

Krátce po půl šesté večer obdrželi strážníci telefonické oznámení o sražené uhynulé kočce na silničním obchvatu města. Hlídka tedy zvíře vyzvedla a dopravila do veterinární kliniky k odborné likvidaci.

Tři parkovačky na autech u kostela v Pardubické ulici

Ve čtvrt na sedm večer vyjeli strážníci na základě oznámení do Pardubické ulice, kde u evangelického kostela parkovalo několik automobilů v místě, kde to dopravní značka zakazuje. Hlídka zde shledala celkem tři stojící vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Řidičovi spadlo za jízdy do auta mládě ptáka

Asi ve 21.15 hodin se do služebny městské policie dostavil řidič, jenž strážníkům předal mládě ptáka, které spadlo střešním oknem do jeho automobilu během jízdy do Chrudimi. Hlídka od muže převzala ptáče neznámého druhu a následně vyrozuměla záchrannou stanici živočichů, jejíž pracovník se poté dostavil a zvíře převzal do péče.

Tísňový signál od muže z Resselova náměstí

Ve 22.22 hodin obdržel operátor městské policie tísňový signál od muže z Resselova náměstí, jenž potřeboval pomoc strážníků. Do místa jeho bydliště se vydala hlídka, jež tohoto občana vyzvedla po pádu a nezraněného jej posadila do křesla, kde zůstal v péči přítomné manželky.

Honička s provinilcem. Kladl odpor a tak dostal pouta

O pár minut později zpozorovali strážníci během hlídkové činnosti v Rubešově ulici projíždějící podezřelý automobil s prázdnou pneumatikou. Jelikož hlídka v jeho řidiči na základě místní znalosti poznala muže ze Slatiňan, o němž věděla, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel, pokusila se jej zastavit. Řidič po chvíli s automobilem zastavil, vyběhl ven a ukryl se v nedalekém křoví. Poté, co jej strážníci v porostu našli, začal klást aktivní odpor, proto byla hlídka nucena použít služebních pout. Následně byla na místo přivolána Policie ČR, jež převzala muže i celou věc do své kompetence.

Rušení nočního klidu hlasitou hudbou ve Slatiňanech

Ve 23.33 hodin upozornil strážníky občan na to, že z areálu strojírenské firmy ve Slatiňanech zní silně hudba, jež ruší noční klid v okolí. Strážníci kontaktovali přítomnou odpovědnou osobu, která sdělila, že v areálu probíhala oslava narozenin, avšak i po jejím ukončení zůstal přehrávač zapnutý. Muž jej následně vypnul a hlídka po vyřešení přestupku odjela.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here