TJ Štěchovice – MFK Chrudim 1 : 3 (1 : 1)

0
737

V neděli 27. května bylo na hřišti ve Štěchovicích sehráno 29. kolo ČFL mezi domácím mužstvem TJ Štěchovice a MFK Chrudim, které skončilo vítězstvím hostů.

Ze Štěchovic s plným ziskem

TJ Štěchovice – MFK Chrudim 1:3 (1:1)

Branky: 4. Štědronský – 45. a 54. Dostálek, 51. Kopecký

Karty: ŽK: 18. Volešák (STE), 61. Sulík (STE), 71. Pavlík (STE)

Rozhodčí: Drábek – Šedivka, Brychta

Diváci: 205

TJ Štěchovice: Štěpanovský – Pavlík, Jakobovský (K), Příhoda, Těžký – Volešák – Sulík (85. Pešl), Novák, Košata (78. Hovorka) – Batka – Štědronský (83. Šum)

MFK Chrudim : Mrázek – Ptáček, Drahoš, Krčál, Mastík (67. Řezníček) – Dostálek (81. Vavrouš), Langr (K), Vodrážka, Kopecký (90. Stránský), Kesner – Rybička (76. Vašulín)

Chrudimští šli od samého začátku za vítězstvím

Ve 29. kole ČFL se utkala na hřišti ve Štěchovicích mužstva domácích Štěchovic s lídrem ČFL mužstvem MFK Chrudim. Chrudimští si šli od samého začátku za vítězstvím a vytvořili si hned v 1. minutě gólovku. Bohužel Kopecký sice domácího brankáře překonal, ale míč poslal těsně vedle domácí branky. Ve 3. minutě se poprvé dostali při odkopu k míči domácí a Štědroňský si skvěle poradil z obránci Chrudimi a nechytatelně obstřelil i brankáře Mrázka 1:0. Hosté nesložili zbraně a znovu soupeře zatlačili. V 8. minutě unikl po levé straně Dostálek, předložil Kopeckému, ale jeho střelu stačili obránci domácích odvrátit na roh. Ten zahrával Vodrážka, míč chytře pustil Rybička, ale kapitán Langr míč poslal těsně vedle domácí branky. V 11. minutě po centru Mastíka na zadní tyč zakončoval Rybička, ale i jeho střela byla zblokována na roh. Ve 12. minutě zastavil Rybičku praporek asistenta neboť se nacházel v ofsajdu. Ve 13. minutě už Rybička v ofsajdu nebyl, přešel přes dva obránce, ale jeho střelu vyrazil brankář na roh. Domácí bránili těsný náskok a hrozili pouze z brejků a ze standardních situací. V 18. minutě zahrával trestný kop Kopecký po tvrdém zákroku na něj samotného, za který viděl Volešák ŽK. Kopeckého střela měla razanci, ale brankář domácích Štěpanovský, jeho projektil vyrazil na roh. Ve 23. minutě protáhl domácího brankáře z trestného kopu znovu Kopecký, po faulu na Drahoše. Hosté hýřili aktivitou, ale gól se jim vstřelit nedařilo. Domácí bránili, ale i přesto se dostali ve 24. minutě k zahrávání rohového kopu, a hlavičkou jednoho z domácích hráčů vystrašili hosty. Míč však mířil vedle branky. Ve 30. minutě střílel agilní Kopecký nad branku domácích. Ve 33. minutě vyslal Vodrážka kolmici na Kesnera, ten obešel obránce i brankáře a poslal míč do opuštěné branky, ale gól neplatil jelikož se chrudimský hráč nacházel v době přihrávky v ofsajdové pozici. Ve 45. minutě po rychlém brejku hostí domácí obránce hasil útočnou situaci faulem a srazil rozběhnutého Kesnera před domácí lavičkou. Následný Kesnerův centr se odrazil k Dostálkovi a ten z 20 metrů mířil přesně k tyči domácí branky 1:1. V první minutě nastavení se ještě do šance dostával Rybička. Po souboji s obráncem se ocitl před brankářem, ale jeho střela skončila jen na tyči. Rozhodčí Drábek ukončil poločas za nerozhodného stavu 1:1.

Po patnácti kolech ukončena neporazitelnost domácích

Druhý poločas začali aktivněji domácí a zahrávali dva rohové kopy. Hosté však obě standardky odvrátili. Poté přišla zase okupace domácího území od chrudimských fotbalistů. V 51. minutě vracel centrovaný míč hlavou před branku Kesner. Odražený míč se dostal ke Kopeckému, který vyslal projektil směrem na domácí branku bohužel pro domácí stál v trajektorii střely domácí Příhoda a rukou zblokoval míč směřující na branku. Nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Kopecký a otočil vývoj utkání na 1:2. V 54. minutě nestačili domácí zachytit rychlý brejk hostí a Dostálek proměnil nájezd, když přeloboval domácího brankáře potřetí 1:3. Hosté si vedení hlídali a mohli ještě skóre navýšit. Rybička však neuspěl a ani Kopecký V 70. minutě neproměnil samostatný nájezd, který mu brankář domácích kryl. Utkání se dohrávalo za převahy hostí a za neustálého vulgárního a sprostého projevu domácích návštěvníků. Chrudimští tak po patnácti kolech ukončili neporazitelnost domácích a zaslouženě zvítězili. V tabulce si připsali tři body a nadále vedou ČFL před druhým Vltavínem.

Zdroj: YouTube.com, mfkchrudim