Večerní volání o pomoc z domu na křižovatce ulic Družstevní a Malecká

0
731
Foto: Pixabay.com

V neděli 27. května v 8.20 hodin informoval strážníky místní občan o tom, že pod okny domu v sídlišti Na Větrníku křičí neznámý muž. Hlídka na místě zjistila, že dotyčný přišel navštívit svého známého, aby jej požádal o zapůjčení oblečení, neboť hodlal z Chrudimi odcestovat a byl oblečen pouze do nátělníku. Po zapůjčení oblečení muž z místa v klidu odešel.

Parkovačka v Malecké ulici za porušení vodorovné značky

Přibližně o dvacet minut později byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, kde podle oznámení řidiči zaparkovaných vozidel porušili vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka zde zaregistrovala jeden stojící automobil, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Mládě havrana se učilo ve Střeleckém parku létat

Před půl třetí odpoledne volala na linku 156 místní žena s tím, že ve Střeleckém parku zaregistrovala malé ptáče, jež nemohlo létat. Hlídka na místě našla mládě havrana, jež nebylo nijak zraněné a právě se učilo létat.

Zloděj, který kradl v Lidlu, byl zadržen na parkovišti

Po 15. hodině vyjeli strážníci na základě oznámení do Poděbradovy ulice, kde na parkovišti u supermarketu Lidl měla ostraha prodejny problém s přítomnými občany. Na místě hlídka zastihla muže z Čelákovic, jenž byl podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, poté co z prodejny odnesl zboží bez zaplacení. Protože se muž hlídce ke svému jednání doznal, uložili mu strážníci pokutu a zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Lampa ve Václavské ulici byla bez krytu. Hrozil úraz

V 16.14 hodin upozornil strážníky místní občan na to, že se ve Václavské ulici nachází lampa veřejného osvětlení, jež má demontovaný kryt elektroinstalace, čímž je nebezpečná kolemjdoucím osobám. Hlídka tedy lampu vyhledala a uvolněný kryt umístila zpět a zajistila jej.

Zloděj z Hrochova Týnce musel zaplatit pokutu

V 16.45 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde došlo ke krádeži zboží. Přítomný podezřelý muž z Hrochova Týnce se ke svému jednání doznal, proto s ním hlídka vyřešila přestupek proti majetku uložením pokuty.

Odnesl si cyklista ze stavby nějaký materiál?

Krátce před 22. hodinou oznámil na linku 156 místní občan, že zaregistroval v Husově ulici u domu, jenž je právě zateplován, neznámého muže, který tady cosi vzal a poté odjel na jízdním kole směrem k Havlíčkově ulici. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu, avšak cyklistu nikde nezaregistrovala.

Volání o pomoc. Na místě zasahovali policisté, strážníci i záchranka

Ve 22.08 hodin kontaktoval strážníky muž s tím, že v křižovatce ulic Družstevní a Malecká slyšel několik minut znějící volání o pomoc. Hlídka po příjezdu zjistila, že volání vycházelo z konkrétního panelového domu, kde se v té době již nacházeli přivolaní policisté a záchranka. Strážníci tedy setrvali na místě a postupovali podle pokynů Policie ČR.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here