Když se titul „Přívětivý úřad“ míjí na schůzích zastupitelstva účinkem

1
244
Foto: Pixabay.com

Chrudimská radnice se několikrát pochlubila, že zabodovala v soutěži „Přívětivý úřad“. Během pondělní schůze městského zastupitelstva to bylo znát na první pohled. Polovina velké zasedací místnosti městského úřadu v Pardubické ulici, v níž zasedají zastupitelé, byla osvětlena, zatímco druhá – určená především pro občany města, zůstala zhasnuta, a kdo si dělal poznámky, musel blíž k oknu, anebo prostě v šeru napínat zrak.

Plné džbány vody, čaj a káva, avšak plebs byl na suchu

A ještě jeden velký rozdíl mezi zvolenými zástupci a řadovými občany v zasedačce radnice byl víc než patrný. Na politiky čekaly plné džbány chladivé vody a termosky s čajem a kávou, které byly průběžně doplňovány, avšak plebs zůstal na suchu. A to přesto, že takřka všechna média varovala týž den před nezvykle velkým horkem, velkou zátěží na lidský organismus a nutností dodržovat pitný režim. A to se, prosím, schůzovalo víc než tři hodiny. Není proto divu, že to někteří občané v parném dusnu nevydrželi a z vydýchané zasedačky předčasně odešli. Pokud to ovšem nebyl záměr organizátorů.

Chybí mi zdvořilost k zaměstnavatelům (občanům)

Proto bych se velmi přimlouval za to, aby podmínky pro všechny byly příště stejné, nebo alespoň srovnatelné. Stačil by například barel s pitnou vodou, který je dnes součástí každého kultivovaného pracoviště, aby se přítomní mohli v případě potřeby obsloužit a nemuseli kvůli nevolnosti odcházet pryč. Takovou zdvořilost ke svým zaměstnavatelům (občanům) bych považoval za přívětivou. V opačném případě nemá uvedená soutěž žádného opodstatnění, neboť takto přehlíživě se většina z nás k návštěvám nechová. Nežádám rovnou chlebíčky, na které radnice láká do Muzea na Desatero, ale hlt vody a trochu světla, abychom si my vzadu nepřipadali jako občani druhé kategorie a mohli se na průběh schůze plně soustředit. Škoda, že to zatím nikoho z odpovědných osob nenapadlo. Být totiž k druhým ohleduplný a vlastnit titul „přívětivý“ by pak dávalo smysl. Takhle mi smysl soutěže uniká.

1 komentář

  1. A co hotel Bohemia a přilehlé parkoviště? Vždyť je to ostuda. Ať už se se stávajícím majitelem „hotelu“ dohodne radnice jakkoliv, ale ať už se to konečně vyřeší. Chrudim – přívětivé město – Atény Čech – okresní město atd. a nemá jediný hotel. Ten má už kdejaké městečko, ne-li vesnice. Hledá se, kde udělat parkoviště všude možně a tady, uprostřed města na frekventované ulici, vedle křižovatky je roky v zemi díra a okolo ní je plot. To by se už měl někdo chytit za nos a ne to stále okecávat a hledat důvody, proč tam tu díru nechat a nic s tím nedělat. Čekám, jestli si to dá slibotechna na radnici do příštího volebního programu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ