Do ulic v Pardubicích vyjíždějí jednou až dvakrát denně kropicí vozy

0
1543
Foto: Magistrát města Pardubice, tiskový úsek

Vlna veder, kde se teploty v Pardubicích šplhají ke 30 stupňům Celsia, přiměla pardubickou radnici s více než měsíčním předstihem vyslat do ulic města kropicí vozy. Počínaje středou 30. května budou jednou až dvakrát denně kropit ulice v centru. Toto opatření pomůže osvěžit klima ve městě, ale zejména snížit prašnost a intenzitu přízemního ozónu.

Město rozpálila květnová horka

„V letních měsících, v případě suchého počasí, skrápíme v centru města komunikace a chodníky operativně i dvakrát týdně, aby se spláchnul prach. Letošní květnová horka už ale město rozpálila, zřejmé je to zejména ve středu města. Proto jsme se rozhodli objednat kropení v centru Pardubic, které vzduch osvěží a částečně sníží i pocitovou teplotu,“ říká Pavel Bureš z odboru dopravy pardubického magistrátu.

Jedno zkropení přijde město na 3000 korun

Kropit by se mělo denně zhruba kolem jedenácté hodiny dopoledne zejména na třídě Míru, Masarykově náměstí, ulici 17. listopadu a na Palackého, tedy na nejfrekventovanějších místech. Druhý výjezd vozů s cisternami je plánován na odpolední hodiny, rozhodovat ale bude samozřejmě i počasí. Jedno zkropení přijde městský rozpočet zhruba na 3000 korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here