Chrudimské strážníky zaměstnávali tentokrát ptáci – zraněný holub a havran, a také mládě kosa

0
988
Foto: Pixabay.com

Ve čtvrtek 31. května v 8.45 hodin obdrželi strážníci oznámení o nálezu injekční stříkačky, kterou místní občan zaregistroval v křoví v Malecké ulici. Hlídka tento nález vyzvedla a předala k odborné likvidaci.

Zraněný poštovní holub ve služebně strážníků

V 10.15 hodin byli strážníci přivoláni do Slezské ulice, kde žena zpozorovala zraněného poštovního holuba. Hlídka tedy zvíře od oznamovatelky převzala a dopravila je do služebny, kde strážníci přečetli číslo uvedené na kroužku. Poté byl telefonicky kontaktován člen Českomoravského svazu chovatelů poštovních holubů z Holešova, jenž strážníkům sdělil, že požádá příslušnou zvěrolékařku z Pardubic, aby se o zraněného holuba postarala. Ta se následně dostavila a zvíře převzala do péče.

Další udání v Malecké ulici odnesl jeden řidič

Před půl jedenáctou dopoledne bylo na linku 156 oznámeno, že v Malecké ulici řidič zaparkovaného automobilu porušil vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka tedy za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Dřevěné trámy na chodníku v ulici Obce Ležáků

O několik minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Obce Ležáků, kde se na chodníku nacházely uložené dřevěné trámy. Hlídka oznámení prověřila a poté jednala s místním obyvatelem, jenž právě prováděl rekonstrukci domu a dočasně musel stavební materiál uložit na veřejném prostranství. Muž přislíbil, že ještě téhož dne trámy z chodníku odstraní.

Autojeřáb uprostřed vozovky v Opletalově ulici

V 11.35 hodin upozornil strážníky místní občan na autojeřáb stojící uprostřed vozovky v Opletalově ulici, který zde bránil v průjezdu ostatním vozidlům. Na místě tedy hlídka jednala s přítomným pracovníkem stavebního dozoru probíhající stavby, jenž strážníkům předložil veškerá potřebná povolení a uvedl, že při usazování střešních krovů bylo nutné na nezbytnou dobu umístit autojeřáb ve středu silnice.

Oznámení o černé skládce poblíž domu ve Vestci

Před půl jednou odpoledne strážníci prověřili oznámení o černé skládce nedaleko domu ve Vestci. Na místě se nacházelo klestí, zemina a části vlnitého plechu. Místním šetřením vyšlo najevo, že uvedený odpad uložil na pronajatý pozemek majitel zdejší chatky, jenž přislíbil, že do tří dnů zmíněný prostor uklidí. Hlídka jeho tvrzení následně ověří.

Opilý přítel nechtěl opustit byt ženy v Medlešicích

Po 17. hodině požádala o příjezd strážníků do Medlešic místní obyvatelka, protože její přítel byl opilý a nechtěl odejít z bytu. Hlídka shledala tohoto muže v mírně podnapilém stavu, avšak orientoval se. Poté, co byl strážníky poučen, bydliště své přítelkyně dobrovolně opustil.

Nález zraněného havrana na pozemku v Heydukově ulici

Ve 20.50 hodin byli strážníci přivoláni do Heydukovy ulice, kde žena na svém pozemku zaregistrovala zraněného havrana. Strážníci tedy zvíře odchytli a dopravili do služebny na Resselově náměstí, kde následně havrana převzal do své péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Do restaurace na Resselově náměstí vlétlo mládě kosa

Ve 21.22 hodin kontaktoval strážníky personál restaurace na Resselově náměstí s tím, že se v jejich podniku nachází malý pták. V restauraci strážníci shledali, že jde o mládě kosa, jež vypadlo z hnízda. I v tomto případě putovalo zvíře do záchranné stanice živočichů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here