Město by se mohlo pustit do výstavby parkoviště před hotelem Bohemia se společností Homa holding. Firma předběžně souhlasí

0
738
Rekonstrukce komunikace se dotkne i kruhové křižovatky u hotelu Bohemia. Foto: Roman Zahrádka

Zastupitelé smetli ze stolu před nedávnem návrh starosty Petra Řezníčka (SNK ED) vypovědět firmě Homa holding nájemní smlouvu na pozemek před hotelem Bohemia a upřednostnili další dialog, který by vedl k dostavbě a znovuotevření uvedeného hotelu. Firma totiž odmítá stavět na vlastní náklady dvoupodlažní parkoviště před hotelem, zatímco vedení města na něm trvá. Jednotlivé strany zastoupené v zastupitelstvu se proto shodly na tom, že vyšlou k jednateli firmy Jiřímu Mařasovi, který městu v případě vypovězení smlouvy pohrozil zablokováním pozemku na několik let, po jednom zástupci, aby společně hledali řešení, jak z patové situace ven. To se nyní podle všeho možná podařilo nalézt.

Jednatel Mařas s návrhem zastupitele Pilného souhlasil

Jiří Mařas totiž pozitivně zareagoval na návrh městského zastupitele Františka Pilného (nezávislý za ANO 2011), jenž se podrobně seznámil se situací v rozestavěném hotelu a předložil společnosti Homa holding ke zvážení možnost, že by se na výstavbě dvoupodlažního parkoviště podílelo společně město spolu s uvedenou firmou. Jednatel Mařas přitom s tímto řešením předběžně souhlasil. Pokud by se tedy podařilo nalézt úplnou shodu a vyladit detaily možné budoucí smlouvy o vybudování nových parkovacích míst, slibuje firma během několika měsíců hotel dostavět a otevřít. „Překvapilo mne, že vedení město nemělo připravenou žádnou variantu řešení, s kterou by na této schůzce předstoupilo. Stejně tak neúčast místostarosty Romana Málka (Koalice pro Chrudim),“ komentuje setkání se zástupci firmy Homa holding František Pilný.

Jednostranný krok Řezníčka s Čechlovským nenašel podporu

My si jen připomeňme, že zastupitelé donutili starostu Řezníčka k větší aktivitě v případě dostavby parkoviště a hotelu Bohemia už před rokem. Kauza se však vlekla i nadále. Starosta se nejprve sešel s jednatelem Mařasem, poté jej však začal obviňovat z průtahů a došlo zhruba k půlročnímu odkladu řešení této vleklé kauzy. Situace nakonec dospěla k návrhu starosty Řezníčka vypovědět firmě Homa holding nájemní smlouvu na městský pozemek před hotelem a postavit zde dvoupodlažní parkoviště na náklady města. Jak se ale záhy ukázalo, s tímto jednostranným řešením, na němž se podílel také místostarosta Jan Čechlovský (ODS), nebyli srozuměni někteří členové městské rady, kteří proti tomu protestovali. Nejhlasitě první místostarosta Jaroslav Trávníček (ČSSD). K těmto protestům se nakonec přidala i většina zastupitelů, která prosadila již zmíněné pokračování v dialogu, jež by vedlo k dohodě mezi oběma stranami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here