Zakopání horkovodu v sídlišti U Stadionu je zatím odloženo na neurčito. Nepřišla dotace

0
561
Klubovna vodáckého sdružení Kačeři Chrudim s vynaložením nemalých nákladů zmizela. Stromy tu ale ještě stojí. Elektrárny Opatovice mezitím vyčkávají, kdy budou uvolněny evropské dotace, s jejímž využitím se v místě počítá. Foto: Roman Zahrádka

Zakopání horkovodu v sídlišti U Stadionu se prozatím odkládá na neurčito a jeden z předvolebních slibů současného vedení města tak zůstane nesplněn. Informaci na dotaz Novin Chrudim potvrdil vedoucí Odboru územního plánování a regionálního rozvoje MěÚ Chrudim Petr Kopecký.

Zbourání klubovny Kačerů přišlo na víc, než bylo uvedeno

„Ano, je to pravda. Záměr je zatím odložen,“ říká Petr Kopecký. Zakopání horkovodu přitom předcházelo zbourání bývalé klubovny vodáckého sdružení Kačeři Chrudim, které provedla pražská firma Bones, s. r. o., jež si za to naúčtovala 634 tisíc korun včetně DPH. Podle městského zastupitele Františka Pilného (nezávislý za ANO 2011) byla ale tato částka nakonec podstatně vyšší. Budova musela totiž zakopání horkovodu ustoupit. Stejně tak se v místě počítá i s vykácením většiny stromů, jež by jinak zemním pracem překážely. K tomu ale zatím naštěstí nedošlo. „Odložení záměru souvisí s dotacemi, jejichž přidělování je zatím pozastaveno. A Elektrárny Opatovice, které jsou investorem akce, nechtějí záměr zakopání horkovodu v ulici Na Ostrově řešit finančně jinak než prostřednictvím přidělení dotace,“ uvádí k důvodům pozastavení záměru Petr Kopecký.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here