Chrudim nechá opravit Novoměstskou kašnu a fontánu na Borzně. Připravuje také rekonstrukci další fontány

0
828
U historické Novoměstské kašny je na více místech poškozena olověná vana. Foto: Roman Zahrádka

Město nechá opravit v polovině roku historickou Novoměstskou kašnu a fontánu na Borzně. V plánu je také oprava další kašny v parčíku poblíž hotelu Central. Uvedl to neuvolněný místostarosta Jan Čechlovský (ODS), který je ve městě zodpovědný za školství, kulturu, sport a památkovou péči.

Tzv. bruselská kašna v parčíku u hotelu Central je už spoustu let ve městě pro ostudu. Radnice se nejprve vymlouvala, že nemůže sehnat keramické prvky na její opravu. Po velké kritice občanů se však k záměru její rekonstrukce přeci jen odhodlala. Foto: Roman Zahrádka

Kašna v parčíku u hotelu Central přijde na řadu možná za rok

U historické Novoměstské kašny je podle něj na více místech poškozena olověná vana. Proto zde musí dojít k výměně olověného opláštění po celém obvodu kašny. Tato oprava přijde městkou kasu na více než 300 tisíc korun a zhostí se jí společnost Žák Střechy s. r. o. z Tuněchod. Na fontáně na Borzně je pro změnu poškozeno mozaikové obložení vnitřku fontány, jež začalo výrazně opadávat. Také v tomto případě odhaduje vedení radnice náklady v řádu několika set tisíc korun. „Rekonstrukci rozhodně potřebuje tzv. bruselská kašna v parčíku u Centralu. V tomto případě bude však nutné rekonstruovat i celou související technologii. Na projektu se v současné době pracuje tak, aby stavba byla připravena k případné investici na příští rok,“ uzavírá místostarosta Čechlovský.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here