FC Písek – MFK Chrudim 1 : 1 (0 : 1) – po pen. 2 : 3 – Chrudim je Mistrem ČFL!

0
104

V sobotu 9. června zvítězili svěřenci chrudimského trenéra Pavla Jirouska v Písku až na penalty. Nakonec to stačilo na zisk titulu Mistra České fotbalové ligy.

MFK Chrudim zvítězil v ČFL 2017-2018

FC Písek – MFK Chrudim 1:1 (PK 2:3) 0:1

Branky: 81. Řezáč – 7. Vašulín

Karty: ŽK: 53. Vodrážka (CHR)

Rozhodčí: Paták – Mudra, Pastyřík

Diváci: 297

FC Písek: Hajdušek – Rendla, Milec, Holý, Held M. – Benetka (46. Kočí), Held J. (78. Petřík), Řezáč (87. Sigmund), Hrachovec, Hanzlík, Voráček.

MFK Chrudim : Mrázek – Ptáček, Drahoš, Krčál, Mastík – Dostálek (70.Řezníček), Langr, Vodrážka (74. Stránský), Rybička (90. Tlapák), Kesner – Vašulín (62. Vavrouš)

Pověstný poslední krok k vítězství v soutěži

V předposledním kole ČFL sezóny 2017-2018 zajížděli svěřenci trenéra Pavla Jirouska do Písku. Počty byly jednoduché. Aby Chrudimští zvítězili v soutěži, museli uhrát bod ze dvou posledních utkání. V Písku tedy chtěli přinejmenším remizovat a udělat tak pověstný poslední krok k vítězství v soutěži a postupu do FNL.

Chrudimští fotbalisté se ujali vedení už v 7. minutě

Začátek utkání vyšel lépe chrudimským fotbalistům, kteří se hned v 7. minutě ujali vedení. Po centru Kesnera se dostal k míči Vašulín a hrudí překonal brankáře domácích 0:1. Chrudimské gól uklidnil a nadále se snažili o kombinační fotbal se zabezpečenou defenzivou. To se jim dařilo. Domácí sice hrozili, ale k zakončení se obě mužstva příliš nedostávala. Poločas tak skončil jednobrankovým vedením MFK Chrudim.

Gól z voleje do šibenice chrudimské branky křižnou střelou

Druhý poločas byl obdobou poločasu prvního. Chrudimští vycházeli ze zabezpečené obrany a domácí nabyli nebezpeční tak jak si asi představovali. Přesto se v 81. minutě dostali domácí nadostřel Mrázkovy branky. Řezáč vrácený míč z pravé strany vrátil z voleje do šibenice chrudimské branky křižnou střelou 1:1. I nerozhodný výsledek stačil chrudimským k prvenství v soutěži a tak si již zkušeně konec utkání pohlídali. V dovednostní soutěži na pokutové kopy pak svěřenci trenéra Pavla Jirouska přidali ještě jeden bod, když brankář Mrázek kryl 3 pokutové kopy. Chrudimští tak získali 2. body do tabulky ČFL a již nemohou být v závěrečném kole předstiženi. Na hřišti v Písku proběhla hned po utkání oslava ze zisku 1. místa a postupu do FNL.

Ohlasy trenérů obou mužstev

Trenér Písku Rostislav Grossmann: V první řadě bych chtěl Chrudimi pogratulovat k zaslouženému postupu.Dnešní zápas měl kvalitu, ale bylo to poznamenané propočtem dělbou bodů. V první půli jsme sice měli míč na kopačkách, ale v prostoru, kde jsme nebyli pro soupeře nebezpeční. Ve druhém poločase se nám zaslouženě dokázalo vyrovnat.

Trenér Chrudimi Pavel Jirousek: Karty před zápasem byly rozdané, stačil nám jeden bod k zisku prvenství a od toho se vše odvíjelo. Snažili jsme se hrát ze zabezpečené obrany, což nás zdobilo celou soutěž. Myslím si, že ani jeden celek nebyl dopředu moc nebezpečný. Řekl bych, že domácí si bod nakonec zasloužili, protože se dokázali dobře držet na balónu.

Poslední utkání v ČFL se uskuteční v sobotu 16.6.2018 kdy na domácím stadionu Za Vodojemem přivítá MFK Chrudim poslední tým tabulky mužstvo SK Polaban Nymburk.

Všem děkujeme za projevené gratulace a zveme vás tímto na poslední utkání sezóny, kde převezmeme pohár pro vítěze ČFL.

Zdroj: YouTube.com, mfkchrudim