U Stadionu by mohlo vzniknout polozapuštěné parkoviště sloužící obyvatelům zdejších věžáků

0
562
Mnohde se ještě v sídlišti U Stadionu provizorně parkuje na trávníku. Nová parkovací místa by teď mohla sídlišti částečně ulevit. Foto: Roman Zahrádka

Město se znovu pokusí ulevit motoristům v sídlišti U Stadionu s parkováním. Zadalo proto u pražské firmy VDI Projekt zpracování dopravně-technické studie polozapuštěného parkoviště před domem čp. 742, za kterou utratí přes sto tisíc korun. Variant je však víc. Studie by měla být k dispozici do poloviny prosince a vyjádřit by se k ní měla i Policie ČR.

Na střeše parkoviště může být zeleň i dětské hřiště

„Určitý koncept jsme už předjednali s občany,“ říká vedoucí Odboru územního plánování a regionálního rozvoje MěÚ Chrudim Petr Kopecký. Jak dodává, v lokalitě před uvedeným domem (jde o prostřední věžák v sídlišti) by tak mohly vzniknout dvě parkovací plochy – jedna polozapuštěná a druhá na povrchu. Také zastřešení parkoviště může mít různé využití – od prosté zeleně až po dětské hřiště. „Parkovací místa by následně sloužila obyvatelům bytových domů čp. 739, 740, 741, 742 i dalším v sídlišti. Jsou totiž zamýšlena pro celý okruh zdejších věžáků,“ upřesňuje Petr Kopecký.

Po dřívějším fiasku s architekty došlo na komunikaci s občany

Jakmile studie vznikne, bude ji třeba znovu vykomunikovat s občany, kteří zde žijí. Mnozí mají totiž ještě v živé paměti projekt revitalizace celého sídliště, který se však nesetkal s pochopením drtivé části zdejších obyvatel. Jak záhy vyšlo najevo, pražští architekti, kteří byli na tento úkol radnicí najati, nevzali vůbec v úvahu přání místních lidí, kteří oceňují na životě v sídlišti U Stadionu především uzavřenou lokalitu plnou zeleně. Namísto toho sídliště doslova prošpikovali novými komunikacemi a chtěli jej navíc napojit na zamýšlený sjezd k městským sportovištím a nový most přes řeku Chrudimku. Pro řadu místních je to nepředstavitelná myšlenka a tak se výraznému zásahu do životního prostředí pochopitelně brání. To je také důvod, proč se nyní město snaží postupovat v sídlišti ve shodě s jeho obyvateli a realizovat jen dílčí části původně zamýšleného záměru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here