Na zahradě restaurace Na Rozhledně plakalo pozdě večer malé dítě. Bude se tím zabývat odbor sociálních věcí

0
554
Foto: Městská policie Chrudim

V sobotu 9. června po osmé ráno kontaktovala strážníky obyvatelka sídliště Na Větrníku s tím, že nalezla mobilní telefon. K ženě proto vyjela hlídka a z nalezeného přístroje zatelefonovala na číslo uvedené v seznamu kontaktů. Tímto způsobem se podařilo o nálezu vyrozumět jeho majitelku, jež následně svůj telefon vyzvedla.

Další stížnost na stavbu domu pod Kopanicí

V 9.37 hodin byli strážníci přivoláni do Koželužské ulice, kde podle telefonického oznámení na staveništi pod Kopanicí probíhaly stavební práce v rozporu se stavebním rozhodnutím, podle kterého se tam smí pracovat pouze ve všední dny. Hlídka na staveništi zastihla tři dělníky, kteří právě vykládali stavební materiál z nákladního auta, avšak stavební práce nevykonávali. Strážníci tedy oslovili další obyvatele uvedené lokality, kteří potvrdili, že na uvedené stavbě v tento den stavební práce vůbec neprobíhaly. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Muž se zdravotními problémy na autobusové zastávce

O několik minut později volala na linku 156 žena s tím, že na autobusové zastávce Na Borzně leží neznámý muž se zdravotními problémy. Z důvodu zmatenosti a viditelného poranění hlavy muže přivolali strážníci na místo sanitu, která tohoto místního obyvatele převezla k ošetření do nemocnice.

Strážníci vykázali z Městského parku bezdomovce

Po půl páté odpoledne vyjeli strážníci do Městského parku, kde u altánu posedávali bezdomovci a pokřikovali na kolemjdoucí lidi. Hlídka po příjezdu tento pár bez domova z parku vykázala.

Zadržená zlodějka odešla z prodejny s pokutou

V 19.03 hodin informovala strážníky pracovnice prodejny potravin v Havlíčkově ulici, že u nich došlo ke krádeži zboží. Podezřelá žena z Chrudimi se ke svému protiprávnímu jednání strážníkům doznala a ti s ní přestupek proti majetku vyřešili uložením pokuty.

Plačící dítě na zahradě restaurace Na Rozhledně

Přesně ve 23 hodin upozornil oznamovatel strážníky na delší dobu plačící malé dítě, jež se nacházelo společně s rodiči na venkovní zahrádce u restaurace v sídlišti Na Rozhledně. Hlídka zastihla rodinku na odchodu z uvedeného restauračního zařízení domů. Po zjištění totožnosti přítomných osob a skutečného stavu věci byli rodiče poučeni, že věc bude písemně oznámena pracovnicím odboru sociálních věcí městského úřadu k dalšímu opatření.

Další zdravotní kolaps na autobusové zastávce

O čtyřicet minut později byli strážníci přivoláni na autobusovou zastávku na Palackého třídě, kde občan zaregistroval muže se zdravotními problémy. Hlídka po příjezdu k tomuto muži z Nasavrk přivolala sanitu, jež po provedeném ošetření neshledala důvod k jeho hospitalizaci v nemocnici a odjela. Ošetřený muž následně zastávku opustil.

Rušení nočního klidu z restaurace na Resselově náměstí

Minutu před půlnocí bylo na linku 156 oznámeno, že dochází k rušení nočního klidu hlukem z restaurace na Resselově náměstí. Hlídka kontaktovala přítomnou obsluhu podniku, jež okamžitě ztlumila hudbu a zavřela vstupní dveře i okna, aby již nikdo nebyl rušen. Po vyřešení přestupku strážníci zase odjeli.

Odchycený pes musel nocovat ve služebně strážníků

V neděli 10. června 25 minut po půlnoci předal hlídce občan odchytnutého volně pobíhajícího psa. Strážníci tedy zvíře převezli do útulku v Sečské ulici, kde vyšlo najevo, že všechny kotce jsou již obsazeny, proto byl pes převezen do služebny městské policie, kde byl ponechán na dvoře. V dopoledních hodinách se pak podařilo zvíře bez evidenční známky v pořádku umístit do útulku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here