Strhující příběh vášní Othello v podání Východočeského divadla Pardubice

0
665

Ve středu 20. června v 19 hodin uvede Východočeské divadlo Pardubice na Hlavní scéně Divadla Karla Pippicha v Chrudimi divadelní hru Othello.

Othello zaplane spalující žárlivostí…

O co půjde? O strhující příběh vášní, ve kterém ďábelské intriky udělají z čestného člověka vraha milované ženy. Děj jedné z nejproslulejších tragédií slavného alžbětince se odehrává v Benátkách a na Kypru, kde právě vypukla válka s Turky. Mouřenín Othello je hrdinský vojevůdce ve službách Benátské republiky. Tajně se oženil s Desdemonou, bílou kráskou z patricijské rodiny. Jeho pobočníkem je bezcharakterní prospěchář Jago. Ten zneužije Othellovy důvěřivosti k odstranění náměstka Cassia, na jehož místo se chce dostat. Vnukne Othellovi podezření, že je mu Desdemona s Cassiem nevěrná. Když mu poskytne falešné důkazy, Othello zaplane spalující žárlivostí…

Egoismus, závist, žárlivost, kariérismus, xenofobie…

Othello je hra o nezvladatelných vášních, které hýbou naším světem stejně jako dávným Shakespearovým – egoismus, závist, žárlivost, kariérismus, xenofobie… Pro nejslavnějšího dramatika všech dob se staly hnací silou dramatu, které je ceněno nejen jako umělecké dílo, ale je zmiňováno i v odborné psychologické literatuře.

Překlad: Jiří Josek
Režie: Petr Kracik
Hrají: Zdeněk Rumpík, Jan Hyhlík, Alexandr Postler, Milan Němec, Josef Láska, Ladislav Špiner, Jan Musil, Radek Žák

Vstupenky je možné koupit i v předprodeji

Vstupenky jsou k dispozici i v předprodeji v Divadle Karla Pippicha na telefonním čísle 603 881 003 od pondělí do čtvrtka vždy od 14 do 18 hodin, v pátek potom od 14 do 17 hodin, nebo v Turistickém informačním centru na Resselově náměstí na telefonním čísle 773 993 333 či od pondělí do pátku v době od osmi do 12 hodin a poté od 12.30 do 16 hodin.

Video: Východočeské divadlo Pardubice
Zdroj: YouTube.com

Foto: Chrudimská beseda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here