Skupina leteckých modelářů ohrožovala bezpečnost letového provozu v okolí chrudimského letiště

0
861
Ilustrační foto: Pixabay.com

V neděli 1. července před půl devátou ráno informovala strážníky místní žena o tom, že na nábřeží Karla Čapka zaregistrovala malou holčičku, jež se zde pohybovala sama bez dozoru. Strážníci proto dítě vyhledali a následně i jeho otce, jenž byl nedaleko a hledal je. Ten poté svoji dceru v pořádku od hlídky převzal.

Hádka matky se synem v Rooseveltově ulici

V 9.57 hodin byli strážníci přivoláni ženou do Rooseveltovy ulice, kde se na ni doma slovně obořil její dospělý syn, jenž následně odmítl její byt opustit. Po příjezdu strážníků byl už tento muž na odchodu. Přestupkové jednání nebylo tedy zjištěno a oznamovatelka nic dalšího po hlídce nežádala.

Uhynulá vrána v Městském parku skončila v kafilérce

Krátce před 13. hodinou volala na linku 156 místní žena s tím, že u jezírka v Městském parku zaregistrovala uhynulou vránu. Hlídka tedy zvíře vyzvedla a následně je dopravila do veterinární kliniky k odborné likvidaci.

Strážníci vykázali z lavičky na nádraží bezdomovce

Přesně o půl druhé odpoledne zpozoroval operátor městské policie prostřednictvím kamerového systému před budovou vlakového nádraží v ulici Čs. armády muže ležícího na lavičce. Na místo proto vyslal hlídku, jež místního bezdomovce probudila a z místa vykázala.

Hlídka musela poučit skupinu leteckých modelářů

Několik minut před 17. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na chrudimské letiště, kde skupina leteckých modelářů létala s modely letadel a ohrožovala přitom bezpečnost letového provozu v okolí letiště. Po příjezdu hlídky byli už tito lidé na odjezdu, přesto je strážníci poučili o možném nebezpečí jejich jednání.

Z napadení se vyklubala hádka mezi synem a otcem

Po 18. hodině oznámil na lince 156 muž, že byl napaden v ubytovně v Tovární ulici. Po příjezdu hlídky byl už ale v tomto zařízení klid a přítomný oznamovatel strážníkům uvedl, že došlo pouze k vzájemnému nedorozumění mezi ním a jeho otcem. K žádnému napadení tedy nedošlo. Protiprávní jednání se nepotvrdilo, proto hlídka zase odjela.

Dvě parkovačky za stěrači aut ve Smetanově ulici

Ve 20.02 hodin byli strážníci z důvodu špatného parkování přivoláni do Smetanovy ulice. Hlídka tam se dvěma řidiči nesprávně parkujících automobilů vyřešila dopravní přestupky na místě a na další dvě nesprávně zaparkovaná vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Dvojice puberťaček sedící na městských hradbách

Několik minut po 21. hodině informoval strážníky místní občan o dvou dívkách, jež seděly na městských hradbách v místě nad rodinným domem, jehož obyvatelé v té době nebyli doma. Hlídka po příjezdu obě slečny požádala, aby volně přístupné místo opustily. Protiprávní jednání nebylo v tomto případě zjištěno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here