Protesty proti výstavbě bytovky pokračovaly i třetí den. Jak zareaguje stavební odbor města?

0
519
Foto: Městská policie Chrudim

V neděli 8. července po půl osmé ráno upozornil telefonicky strážníky obyvatel Václavské ulice na to, že z bytu svého souseda slyšel štěkot psa, přestože jeho majitele už týden v domě nepotkal. Jeho dopisní schránka byla navíc plná tisku a na zvonění muž nereagoval. Proto oznamovatel pojal obavu o jeho život a zdraví. Do uvedeného domu se tedy dostavila hlídka, která šetřením zjistila, že v důsledku nepřesně umístěných jmenovek na dopisních schránkách v budově došlo k záměně osob a majitelem štěkajícího zvířete je ve skutečnosti někdo jiný, než jak se domníval oznamovatel. Protože skuteční majitelé psa nebyli v té době doma z důvodu stěhování, celou věc řešila následně hlídka ve spolupráci s Policií ČR.

Nález dámské peněženky v restauraci v ulici Čs. armády

V 9.16 hodin byli strážníci přivoláni do restaurace v ulici Čs. armády, kde byla nalezena dámská peněženka s doklady a finanční hotovostí. Hlídka nalezené věci převzala a následně je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu, jehož pracovnice o nálezu vyrozumí jeho majitelku.

Protesty obyvatel proti výstavbě pokračovaly i třetí den

O několik minut bylo strážníkům oznámeno, že na staveništi v Koželužské ulici se opět pracuje i během víkendu. Strážníci na uvedené stavbě i tentokrát zaregistrovali pracující dělníky a z prostoru staveniště slyšeli blíže neurčené bouchání. Událost byla tedy i v tomto případě zadokumentována a bude postoupena stavebnímu odboru Městského úřadu Chrudim k dalšímu opatření.

Žena potřebovala dopravit svého muže na toaletu

Po 13. hodině se na strážníky obrátila s žádostí o pomoc obyvatelka Novoměstské ulice, neboť potřebovala asistenci při dopravě svého muže na toaletu. Hlídka požadovanou pomoc manželům poskytla a poté odjela.

Nález peněženky na kruhové křižovatce ve Václavské ulici

V 17.25 hodin se do služebny městské policie dostavila žena, jež přišla odevzdat nalezenou peněženku s doklady a finanční hotovostí, kterou nalezla u okružní křižovatky ve Václavské ulici. Strážníci tedy nález od ženy převzali a následně ve spolupráci s Policií ČR o události vyrozuměli majitelku peněženky, jež uvedla, že se k převzetí peněženky s obsahem dostaví v pondělí 9. července.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here