Poblíž stadionu plavalo v Chrudimce tělo uhynulého psa. Museli ho vylovit hasiči

0
594
Foto: HZS Pardubického kraje, stanice Chrudim

V pondělí 9. července krátce po osmé ráno volal na linku 156 místní občan s tím, že zaregistroval v Novoměstské ulici nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka tedy oznámení prověřila a za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Odtahovka měla v České ulici práci

V 8.20 hodin požádal telefonicky o příjezd strážníků do České ulice místní obyvatel, kterému přímo před vjezdem do garáže parkoval cizí automobil tak, že mu znemožnil vyjetí ven na komunikaci. Hlídka provedenou lustrací automobilu zjistila jeho majitele, jehož se však nepodařilo kontaktovat. Protože v té době nebylo možné využít k odstranění vozidla odtahové služby, byla prozatím za jeho stěrač umístěna výzva pro nepřítomného řidiče. Nesprávně zaparkovaný automobil odstranila poté z komunikace odtahová služba.

Nález uhynulé kuny v ulici V Tejnecku

Před desátou dopoledne obdrželi strážníci oznámení o uhynulé kuně, kterou občan zaregistroval na travnaté ploše u jednoho z domů v ulici V Tejnecku. Hlídka tedy zvíře vyzvedla a dopravila do veterinární kliniky k odborné likvidaci.

Ležící pes bez dozoru majitele v Topolské ulici

Po půl jedenácté dopoledne vyjeli strážníci do Topolské ulice, kde žena našla ležícího psa, který zde byl přes hodinu, přitom se jeho majitel nikde v okolí nenacházel. Strážníci proto zvíře odchytli a na základě místní znalosti jej dopravili majiteli, jemuž byl pes po vyřešení přestupku vydán.

Strážníci vykázali ze zastávky zapáchajícího bezdomovce

V 11.16 hodin volala na linku 156 místní žena s tím, že se v prostoru autobusové zastávky v Pardubické ulici zdržuje bezdomovec, jenž značně zapáchá. Hlídka proto odsud muže vykázala.

Zaregistrovaný autovrak na parkovišti v Sečské ulici

Krátce po půl třetí odpoledne informoval strážníky místní občan o možném autovraku na parkovišti v Sečské ulici. Hlídka tuto informaci ověřila. Jelikož se jednalo o automobil bez řádné technické kontroly, v jehož interiéru chyběla například řadicí páka nebo čalounění, pořídili strážníci fotodokumentaci a následně vypracovali písemné oznámení určené správci komunikace s podezřením, že jde v tomto případě o odstavený vrak vozidla.

Papoušek na balkóně domu v sídlišti Na Šancích

Několik minut před 15. hodinou byli strážníci přivoláni do sídliště Na Šancích, kde se na balkónu jednoho z bytů nacházela klec s papouškem, o němž se oznamovatel domníval, že se mu nedostává potřebné péče. Strážníci proto kontaktovali jeho majitele. Ten hlídce umožnil, aby papouška viděla zblízka a mohla se přesvědčit, že má zajištěn dostatek potravy i vody. O zjištěných skutečnostech byl následně vyrozuměn oznamovatel.

Dopravní přestupek řidiče v ulici Pod Kopcem

V 17.06 hodin bylo na linku 156 oznámeno špatné parkování automobilu v ulici Pod Kopcem. Hlídka vyřešila dopravní přestupek s přítomným řidičem na místě.

Plovoucí tělo uhynulého psa v řece Chrudimce

Před 18. hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení k Letnímu stadionu, protože zde na vodní hladině ramene řeky Chrudimky žena zaregistrovala plovoucí tělo uhynulého psa. Jelikož nebylo v technických možnostech strážníků zvíře z vody vyzvednout, byli na místo přivoláni hasiči, kteří psa malého vzrůstu a neurčité rasy z vody vyzvedli. Jeho tělo poté strážníci dopravili do veterinární kliniky k odborné likvidaci.

Hádku ženy s mužem vyřešila republiková policie

Asi ve 21.45 hodin kontaktoval strážníky místní občan s tím, že v Malecké ulici zaregistroval běžící ženu s dětmi, která křičela, že ji stíhá manžel, který ji fyzicky napadá. Nedaleko za ní běžel pak muž, který hlasitě nadával. Po příjezdu strážníků k těmto lidem se na místě již nacházeli policisté a věc řešili.

Hlučná skupina mladých lidí v Michalském parku

V úterý 10. července v 00.50 hodin informoval ve služebně městské policie strážníky občan o skupince mládeže, která se zdržovala v Michalském parku, kde popíjela alkohol a chovala se hlučně. V parku hlídka poté zastihla čtyři mladé, avšak plnoleté lidi, kteří se vzájemně v klidu bavili a poslouchali hudbu hrající z mobilního telefonu. Strážníci je poučili a mladí lidé následně mobilní telefon vypnuli a z parku odešli. Žádné znečistění či odpadky zde po nich nezůstaly.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here